Święto Stolarzy w Radomsku

Święto Stolarzy w Radomsku Fot. UM Radomsko/Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dziś swoje święto obchodzą stolarze i rzemieślnicy związani z obróbką drewna, dla których patronem jest św. Józef. Z tej okazji w niedzielne południe w kolegiacie pw. św. Lamberta odprawiona została uroczysta msza w intencji Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, a zwłaszcza stolarzy i pracowników branży meblarskiej.

Po mszy przedstawiciele rzemieślników, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych przemaszerowali do siedziby Cechu, który w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia swej działalności.

- Składam Państwu najserdeczniejsze życzenia sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym, pomyślnego rozwoju branży meblarskiej w całym powiecie radomszczańskim, a także motywacji do kontynuowania stolarskich tradycji. Dzisiejsze święto jest wyjątkową okazją, aby uczcić jubileusz 70-lecia działalności Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, którego jesteście Państwo integralną częścią. Od lat Cech jest ośrodkiem działalności społecznej, kulturalnej, edukacyjnej i gospodarczej. Życzę, by dzisiejszy jubileusz stał się inspiracją do realizacji kolejnych ambitnych przedsięwzięć – mówiła starosta Beata Pokora.

Z kolei prezydent Radomska - Jarosław Ferenc wspomniał o radomszczańskim stolarstwie, które jest rozpoznawalne w całej Polsce. W liście gratulacyjnym przekazanym Starszemu Cechu prezydent życzył m.in. by firmy zrzeszone w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Radomsku – jednoosobowe, rodzinne i te duże - rozwijały się, tworzyły wiele dobrych miejsc pracy dla radomszczan, odnosiły sukcesy i zdobywały prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach branżowych.

Więcej o:
radomsko święto stolarzy obchody stolarze cech radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE