„Święto Stolarzy” w Drzewniaku

„Święto Stolarzy” w Drzewniaku

We wtorek, 26 marca w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska obchodzono „Święto Stolarzy”, z okazji której odbyła się już XVII konferencja ph. „To co się sprawdziło – ulepszamy dalej”. Podsumowano również przebieg konkursów towarzyszących konferencji, gdzie zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody.

Konferencji towarzyszyły różnego rodzaju konkursy. Dla uczniów ZSDiOŚ zorganizowano dwa: „Najlepszy w zawodzie Technik Technologii Drewna” sprawdzający wiedzę z zakresu m.in. BHP i „Najlepszy w zawodzie Stolarz”, który natomiast sprawdzał wiedzę z zakresu meblarstwa. W konkursie skierowanym do gimnazjalistów ph. „Wybieram zawód stolarz lub technik technologii drewna” należało wykonać prezentację multimedialną, w której uczniowie mieli w ciekawy sposób zaprezentować to, jak widzą te zawody oraz dlaczego chcą się uczyć w tych kierunkach, na stolarza bądź technika technologii drewna.

W konkursach dla młodzieży z ZSDiOŚ brali udział wszyscy uczniowie klas technikum. Pierwsze miejsce w konkursie „Najlepszy w zawodzie Technik Technologii Drewna” zajął uczeń Bartek Wołek. Natomiast w konkursie „Najlepszy w zawodzie Stolarz” pierwsze miejsce zajął Sebastian Bartnicki.

- W konkursie przede wszystkim należało wykazać się wiedzą z zakresu obsługi maszyn i zasad bezpieczeństwa
- mówił nam zwycięzca Bartłomiej Wołek.

Natomiast w konkursie „Wybieram zawód stolarz lub technik technologii drewna” pierwsze i drugie miejsca zajęły uczennice z PSP nr 7 z Radomska – pierwsze Kinga Zakrzewska, a drugie Karolina Misztal.

- Przygotowałyśmy prezentację o zawodzie stolarz oraz technik technologii drewna. Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji w PowerPoint. Interesuję się informatyką, dlatego też zrobienie takiej prezentacji to była dla mnie przyjemność. Chciałabym w przyszłości zajmować się projektowaniem mebli
- mówiła nam Karolina Misztal.

- Kim jest stolarz, jakie ma zadania, gdzie może pracować, zarobki i ogólne cechy stolarza – to były te elementy, które należało w prezentacji umieścić. Również lubię robić prezentację, szybko mi to idzie. Dlatego też nie było dla mnie większym problemem wybranie najważniejszych rzeczy na slajdy, tak aby wszystko prezentowało się w ciekawy sposób. Wiąże swoją przyszłość z zawodem stolarza
- mówiła nam Kinga Zakrzewska.

Takie wydarzenie to też świetna okazja do tego, aby wspomnieć o tym, jak ważną rolę odgrywają doradcy zawodowi w pomocy uczniom przy wyborze swojego przyszłego zawodu. Z takiej możliwości mają okazję korzystać uczniowie z PSP nr 7 w Radomsku, gdzie zajmuje się tym Elżbieta Kozłowska.

- Już od 2003 roku pomagam młodzieży w wyborze drogi zawodowej. Uczestniczę z uczniami w różnego rodzaju projektach. Sami również organizujemy w szkole konkursy w celu promowania szkolnictwa między innymi zawodowego. Uczennice nie pierwszy raz biorą udział w takim przedsięwzięciu i jak widać z sukcesami zdobywają nagrody
- mówiła doradca zawodowy z PSP nr 7, Elżbieta Kozłowska.

Bowiem celem przedsięwzięcia organizowanego w ZSDiOŚ jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań związanych z branżą drzewną a w szczególności wiadomości ogólnozawodowych. Jak również promocja kierunków dostępnych w ZSDiOŚ wśród szkół gimnazjalnych. W konferencji swoje prezentacje zaprezentowały firmy Blum oraz Amplikom. Sponsorem wydarzenia był Powiat Radomszczański i firmy Fameg oraz Leitz.

Więcej o:
święto stolarza zsdioś drzewniak radomsko psp nr 7 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE