Święto pracowników publicznych służb zatrudnienia

W środę 27 stycznia, pracownicy urzędów pracy w całej Polsce obchodzili "Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia".

W środę 27 stycznia, pracownicy urzędów pracy w całej Polsce obchodzili "Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia".
fot. PUP Radomsko
Wybór daty nie jest przypadkowy. Równo 97 lat temu, 27 stycznia 1919 r. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał Dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Dziś dokument ten jest powszechnie uznawany za początek Publicznych Służb Zatrudnienia w Polsce.

Z okazji swojego święta pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku wzięli udział w okolicznościowym spotkaniu, na które zaproszeni zostali Starosta Powiatu Radomszczańskiego Andrzej Plutecki, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego Jacek Ciecióra.

Spotkanie zainaugurował Łukasz Więcek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, który przedstawił i podsumował działania i osiągnięcia PUP w Radomsku na przestrzeni ostatnich kilku lat. Podkreślił, iż misją wszystkich pracowników urzędu pracy jest ciągłe dążenie do poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy, troszczenie się o taki rozwój postaw, umiejętności i kwalifikacji osób bezrobotnych, który zapewni im możliwie największe szanse na odpowiednie zatrudnienie, a pracodawcom pozyskanie najlepszych pracowników. Swoją misję urząd pracy realizuje poprzez świadczenie wysokiej jakości usług informacyjnych, pośrednictwa pracy, doradczych, szkoleniowych i administracyjnych.

W czasie spotkania włodarze powiatu wyrazili zadowolenie ze zmian, które dokonują się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku oraz podkreślili pozytywną współpracę PUP z Zarządem Powiatu Radomszczańskiego, Powiatową Radą Rynku Pracy w Radomsku oraz przede wszystkim z pracodawcami.

Podczas spotkania wręczono 12 wyróżnień i podziękowań pracownikom urzędu. Wyróżnienia otrzymali Kierownicy: Aneta Łuszczyn, Jadwiga Rybak, Beata Stachura oraz pracownicy PUP, którzy przez ostatni rok wyróżnili się pracą w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz zaangażowaniem w pracy na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych i poszukujących pracy: Daniel Bugajski, Barbara Mikulska, Ewa Mikulska-Lechowicz, Krystyna Ościk, Justyna Wieczorek, Grażyna Wróblewska.

Uroczystość uświetnił występ Natalii Ćwiek, uczennicy klasy maturalnej II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku, która wykonała dla zebranych gości kilka lirycznych utworów.

info: PUP Radomsko

Więcej o:
pup urząd pracy szkolenie giełda pracy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE