Święto Policji w powiecie radomszczańskim

Święto Policji obchodzone jest już od 1919 roku, kiedy Sejm powołał ją do życia. Od tej pory jest obchodzone co roku, tak w całej Polsce, jak i w naszym powiecie. Tegoroczne uroczystości... ››

Święto Policji obchodzone jest już od 1919 roku, kiedy Sejm powołał ją do życia. Od tej pory jest obchodzone co roku, tak w całej Polsce, jak i w naszym powiecie.


 


Tegoroczne uroczystości powiatowe odbyły się 23 lipca br. na dziedzińcu przed Komendą Powiatową w Radomsku. W uznaniu zasług Starosta Jerzy Kaczmarek wraz z panią komendant Renatą Kasprzyk-Papierniak wręczyli zasłużonym policjantom zaszczytne wyróżnienia.


Srebrnymi odznakami „Zasłużony Policjant” odznaczeni zostali: podinspektor Ireneusz Domagalski oraz podinspektor Karol Mielczarek, natomiast brązowymi: nadkomisarz Jarosław Pioruński oraz aspirant Arkadiusz Kulbat.


Następnie przyszedł czas na awanse. Z-ca komendanta Piotr Nowicki został mianowany na młodszego inspektora. Na wyższe stopnie policyjne awansowano również innych funkcjonariuszy jak m. in. trzech starszych posterunkowych, siedemnastu aspirantów czy aż trzydziestu starszych sierżantów.


Kolejnym punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości. Przemawiał między innymi starosta Jerzy Kaczmarek. Następnie ks. kan. Stanisław Sikora, proboszcz parafii pw. Marii Magdaleny w Radomsku pobłogosławił nowy policyjny radiowóz dla komisariatu w Lgocie Wielkiej, który został zakupiony przez Gminę Dobryszyce.


 


Więcej o:
policja starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE