Święto Plonów w gminie Kleszczów już w niedzielę 21 sierpnia

Święto Plonów w gminie Kleszczów już w niedzielę 21 sierpnia Fot. UG Kleszczów

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej covidowymi ograniczeniami, powracają kleszczowskie dożynki w formie imprezy plenerowej.

Zgodnie z tradycją dożynkowa uroczystość rozpocznie się od dziękczynnej mszy św., która zostanie odprawiona na terenie zadaszonego, sezonowego lodowiska w kompleksie SOLPARK przy ulicy Sportowej 8. Tu nastąpi poświęcenie chlebów i wieńców, odbędzie się również ceremonia przekazania chleba przez starostów dożynek gospodarzowi uroczystości czyli wójtowi gminy.

Tę część gminnego święta zakończy program „Folkowe Refleksy”, który będzie oryginalną interpretacją folkloru z różnych regionów Polski.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpocznie się festynowa część dożynkowego święta. Wykonawcy będą występować na scenie ustawionej w południowej części parkingu w sąsiedztwie SOLPARKU (to miejsce, w którym była ustawiona scena podczas majowego święta Gminy Kleszczów).

Dożynki w Kleszczowie będą okazją do obejrzenia następujących wykonawców:

  • Zespół Mejk - 4-osobowa grupa z wokalistką Elwirą Mejk jako pierwszy wylansowała przebój z gatunku disco polo „Dla Ciebie”. Później zespół zmienił styl na pop, by ostatecznie prezentować muzykę dance, która znakomicie przyjęła się w klubach czy dyskotekach. Zespół wykorzystuje też aranżacje znanych zespołów zagranicznych, pisząc do nich własne słowa.
  • Zespół Pieśni i Tańca „Anilana” im. Leszka Woszczyńskiego powstał w Łodzi w 1970 roku. Inicjatorem utworzenia zespołu i pierwszym opiekunem z ramienia fabryki Zakłady Włókien Chemicznych „Chemitex - Anilana”. Był znany w Łodzi animator kultury Daniel Gerber. Swój bogaty i zróżnicowany repertuar zespół „Anilana” prezentuje w Polsce oraz na scenach zagranicznych. Jest uczestnikiem prestiżowych imprez krajowych i międzynarodowych.
  • SKOLIM (Konrad Skolimowski) - wokalista disco polo.Jego piosenka zatytułowana „Wyglądasz idealnie” stała się hitem tegorocznego lata.Fani doskonale znają takie jego przeboje, jak „Całuj mnie” czy „Moja Dama”. Skolim jest również aktorem, znanym m.in. z roli Patryka w serialu „Barwy szczęścia”.
  • Shanguy - wokalistką tego francusko-włoskiego zespołu jest Shady Cherkaoui. Single Shanguy pokryły się w Polsce platyną już pięciokrotnie. Utwór „La Louze” był najczęściej granym utworem w polskich radiach w roku 2018.
  • Tymek (Tymoteusz Bucki) - polski artysta, piosenkarz, autor utworów muzycznych i tekstów, producent muzyczny oraz kompozytor. Jego płyty oraz utwory wielokrotnie osiągały status platynowych i diamentowych płyt. Sprzedał już w Polsce ponad 60 tys. egzemplarzy swoich albumów.

Dużo będzie się działo nie tylko na scenie. Przygotowany zostanie plac zabaw z urządzeniami rekreacyjnymi. W namiotach wystawowych prezentowane będą prace (ceramika artystyczna, dzieła tkackie, malarskie, makrama), wykonane przez uczestników zajęć artystycznych, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie.

Na zielonych terenach przy SOLPARKU dzieci obejrzą spektakl animacyjny „Dożynki z Pyzą na polskich dróżkach”. Będą mogły również brać udział w warsztatach, prowadzonych przez instruktorów GOK. Ogłoszone zostaną wyniki gminnych konkursów dożynkowych, w tym m.in. konkursu na największe, najdziwniejsze warzywo lub owoc.

Organizatorzy zapraszają w niedzielę 21 sierpnia do Kleszczowa, do udziału w dożynkowej ceremonii, do oglądania koncertów i do plenerowych zabaw.

Więcej o:
kleszczów gmina kleszczów dożynki kleszczów 2022
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE