Święto Języka Polskiego w Elektryku

Święto Języka Polskiego w Elektryku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Szósta już edycja Święta Języka Polskiego odbyła się w Zespole Szkół Elektryczno - Elektronicznych w Radomsku. Podczas uroczystego podsumowania projektu wyłoniono zwycięzców konkursów ortograficznego i literackiego.

Realizacja tego projektu edukacyjnego rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym 2018 roku, obchodzonym jako Rok Niepodległej. Dlatego temat patriotyzmu zdominował podjęte działania. Młodzież uczestniczyła w wycieczce programowej do Łodzi, podczas której zwiedziła Muzeum Niepodległości, wysłuchała wykładu na temat wielkiego patrioty Józefa Piłsudskiego, a także poznała od kuchni pracę dziennikarzy telewizyjnych w TVP Łódź. W harmonogram projektu na stałe wpisało się już dyktando dla uczniów i pracowników szkoły, które ma wyłonić Mistrzów Ortografii. - Dyktando utrzymane było w nurcie niepodległości. Starałam się przedstawić w nim drogę Polski do odzyskania niepodległości. Przyznaję, było naszpikowane trudnościami. Uważam jednak, iż bez względu na to, jak poszło,  najważniejsze jest uczczenie niezmiernie ważnego wydarzenia w historii naszego kraju – zauważa Renata Krupa, polonistka i autorka dyktanda.

Mistrzem Ortografii wśród uczniów w tym roku został Piotr Błasiak, a wśród nauczycieli: Anna Kanafa - nauczycielka matematyki i Jarosław Majstrowicz, wicedyrektor ZSE-E, którzy ex aequo zajęli I miejsce.

Wśród uczniów Elektryka został też przeprowadzony konkurs literacki pod hasłem „Patriotyzm 2.0” na najlepszą, najpełniejszą, współczesną definicję patriotyzmu. Tu laureatką została Julia Walada.

W tym roku gościem specjalnym był dr Tomasz Nowak, historyk z Muzeum Regionalnego w Radomsku, który wygłosił  młodzieży wykład dotyczący niepodległości w Radomsku. Nagrody w konkursach ufundowało Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Rada Rodziców z  ZSE-E. Projekt zrealizowały polonistki Renata Krupa i Aneta Jędrzejczyk.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
święto język polski dyktando zsee
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE