Święto Gminy Kleszczów - już w sobotę 27 maja

Święto Gminy Kleszczów - już w sobotę 27 maja Fot. Dni Kleszczowa od lat cieszą się dużą popularnością

W ostatnią sobotę maja Kleszczów zaprosi mieszkańców oraz gości z okolicznych gmin na swoje święto. Na plenerową imprezę wybrany został teren w sąsiedztwie Kompleksu SOLPARK. Już od godz. 16 na głównej scenierozpoczną się koncerty. Oficjalne otwarcie XXIV Dni Kleszczowa nastąpi o godz. 17.05.

Wśród wykonawców, zaproszonych do wypełnienia popołudniowych i wieczornych godzin uczestnikom plenerowego festynu znalazły się m.in.: BAYERA, ŁOBUZY, Olivia Addams, KARTKY oraz DJ Tribbs.To zróżnicowana oferta muzyczna, w której miłe dla ucha rytmy i teksty znajdą zarówno miłośnicy disco polo, fani muzyki dance, a także stylu hip-hop.

BAYERA to polski zespół muzyczny założony w 2014 roku - jedna z najbardziej energetycznych i rozpoznawalnych grup disco polo w Polsce. Formacja zyskała popularność dzięki takim utworom jak „Ta szalona dziewczyna”, „Obrączki szczerozłote”, „Popłyniemy”, czy „Wyjątkowa miłość”. Singiel „Gorąca nasza noc” na YouTube szybko osiągnął milionowe liczby wyświetleń. Muzycy z zespołu - Radosław Kudelski i Michał Winiecki mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.

ŁOBUZY to formacja, która swoją karierę rozpoczęła w 2015 r. Wokalistą zespołu jest Bogumił Romanowski. Zespół zadebiutował singlem „Ona czuje we mnie piniądz”, który zdobył status złotej, a rok później diamentowej płyty. Także inne utwory zespołutakie jak „Zbuntowany Anioł”, „Łobuz kocha najbardziej” czy „Urok” zanotowały milionowe ilości odsłon na YouTube.

Olivia Addams to rumuńska piosenkarka i autorka tekstów. Jej utwory kojarzą się z najlepszymi czasami muzyki dance. Serca polskich słuchaczy artystka zdobyła takimi hitami jak „Stranger”, „Fool Me Once” czy „NeverSayNever”. W 2021 r. piosenkarka wspólnie z polskim producentem Gromee nagrała utwór zatytułowany „Broken”. We współpracy z kolumbijskim artystą Dylanem Fuentesem wydała singiel „Telepathy”. Jej najnowszy singiel to „Creature”. Zapewne usłyszymy go również w Kleszczowie.

KARTKY (Jakub Jankowski), to przedstawiciel sceny hip-hopowej, jeden z najpopularniejszych raperów. Ma na swoim koncie trzy złote płyty (albumy: „Black Magic”, „Dom na skraju niczego”, „Kraina Lodu”). W 2022 roku wydał album zatytułowany „Księga jesiennych demonów”.Kartky to autor takich hitów jak „Koszmar minionego lata”, „Dziewczyna Szamana”, „Nie umiem spać w nocy, bo patrzę w księżyc” czy „Outside”. Na portalach społecznościowych jego utwory zdobywają milionowe zasięgi.

Tribbs, czyli Mikołaj Trybulec, to DJ, producent muzyczny, współautor utworów, komponowanych także dla artystów zagranicznych. Jego kompozycje utrzymują się na czołowych pozycjach rankingu najchętniej słuchanych utworów w Polsce. DJ Tribbs jest m.in. współautorem eurowizyjnych piosenek, takich jak „Solo” Blanki, „River” Krystiana Ochmana, „Watergun” Remo Forrera czy „Amen” Vincenta Bueno. Dużą popularnością w serwisie YouTube cieszą się przygotowane przez DJ Tribbsacovery klasyki polskiej muzyki rozrywkowej.

Święto Gminy Kleszczów będzie też okazją do pokazania dorobku grup artystycznych, które swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne rozwijają podczas zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie.

Na terenach zielonych SOLPARKU, w oddaleniu od głównej sceny zostanie urządzona strefa zabaw dla dzieci, w której instruktorzy poprowadzą warsztaty kreatywne, będą też pokazy sztuczek cyrkowych.

Jak zawsze podczas imprez plenerowych w Kleszczowie dla uczestników przygotowana będzie strefa ze stoiskami gastronomicznymi oraz miejscami do siedzenia. W wydzielonym miejscu na placu staną również urządzenia rekreacyjne.

W sobotę 27 maja zapraszamy na święto Gminy Kleszczów!


Więcej o:
kleszczów dni kleszczowa 2023 program dni kleszczowa 2023
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE