Radomsko, Łódzkie 0.5o Niedziela, 26 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP „Barwy Przeszłości” rozpoczęte

Miasto
Beata Januszewska

Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP „Barwy Przeszłości” odbywające się w tym roku w Radomsku, oficjalnie rozpoczęte. W piątkowy wieczór na placu targowym miało miejsce przekazanie kluczy do bram miasta oraz inscenizacja mówiąca o historii Szarych Szeregów w wykonaniu harcerzy, a także pokaz fireshow.

Na odbywające się co roku Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP, do Radomska zjechało 1700 harcerzy z całego województwa. Tegoroczne święto przebiega pod hasłem „Barwy Przeszłości”.

Na targowicy prezydent Jarosław Ferenc przekazał harcerzom klucz do miasta. Odebrała go wraz z druhami hm. Natalia Patorska-Grzelewska, komendant Chorągwi Łódzkiej ZHP.

Harcerze z Hufca ZHP w Radomsku dla swoich kolegów przygotowali inscenizację poświęconą historii Szarych Szeregów. Następnie odbył się pokaz ognia. Na zakończenie dnia przy ulicy Kościuszki zorganizowano kino na leżakach, gdzie wyświetlony został film „Kamienie na szaniec”.

Świętowanie będzie trwało przez najbliższe dwa dni. W sobotę w parku Solidarności odbędzie się Piknik Kolorami Miasta - impreza finansowana jest w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Również w sobotę w godz. 9.00 – 17.00 odbędzie się zwiedzanie Muzeum Regionalnego, będzie zarówno trasa seniorska, jak i trasa harcerska oraz namiot na dziedzińcu z escape roomem. A w niedzielę w godz. 10.00–11.00 odprawiona zostanie msza święta, a w godz. 11.30–13.30 na boisku przy ul. Kościuszki przewidziany jest apel kończący całą imprezę.

Podstawowym celem Święta Chorągwi Łódzkiej jest promowanie idei harcerstwa wśród mieszkańców regionu radomszczańskiego, uzupełnianie wiedzy harcerzy o tematy związane z krajoznawstwem, wiedzą o mieście, jego historii i kulturze, kształtowanie postaw patriotycznych, ekologicznych, społecznych, obywatelskich, promowanie aktywnego trybu życia oraz promocja miasta Radomsko w województwie łódzkim.

komentarze