Święto Chorągwi Łódzkiej w Radomsku zakończone

Święto Chorągwi Łódzkiej w Radomsku zakończone Fot. Starostwo Powiatowe

Przez weekend Radomsko było harcerską stolicą województwa. Podczas odbywającego się od piątku do niedzieli Święta Chorągwi Łódzkiej ZHP o miano najlepszych drużyn rywalizowało 1700 druhen i druhów, a w wieńczącym imprezę niedzielnym apelu brało udział ponad 2 tysiące harcerzy z 22 hufców działających na terenie Województwa Łódzkiego.

Tegoroczny zlot odbył się pod hasłem „Barwy przeszłości”. Jak informował Artur Kwiatkowski, rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej, hasło to nawiązywało do ponad 100-letniej historii harcerstwa i miało zachęcać młodych ludzi do odkrywania przeszłości, ale także do czerpania wartości i inspiracji z polskiej historii.

Wydarzenie, którego gospodarzem była Komenda Hufca ZHP Radomsko organizowane było pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego. Podobny zlot o randze wojewódzkiej gościł w Radomsku kilkanaście lat temu.

- Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy zaprosić do Radomska harcerzy z całego województwa. Nasze miasto ma bogatą historię, co pięknie wpisuje się w ideę tegorocznego Święta Chorągwi Łódzkiej ZHP – podsumował hm. Piotr Jaworski, komendant Hufca ZHP Radomsko.

Sobota upłynęła pod znakiem harcerskich gier terenowych organizowanych równolegle na trasie zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej, wędrowniczej i seniorskiej.

Po południu mieszkańcy powiatu wraz z harcerzami bawili się w parku Solidarności na pikniku „Kolorami miasta”. Wśród przygotowanych atrakcji były m. in. konkursy z nagrodami, trampoliny, inscenizacja wioski słowiańskiej oraz koncerty piosenki harcerskiej turystycznej i żeglarskiej w wykonaniu m. in. zespołu „Na Kwintę”, Dom o Zielonych Progach”, „Perły i Łotry”.

W niedzielę po mszy odprawionej w kolegiacie pw. św. Lamberta harcerze przemaszerowali na boisko przy ul. Kościuszki, gdzie odbył się uroczysty apel.

Wieńczący zlot apel był też okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych instruktorów oraz nagród dla zwycięzców sobotniej rywalizacji.

Zwycięzcy:
w kategorii zuchów: I miejsce - 18 GZ Duże Grizli, II m. - GZ Promyczki, III m. - GZ Leśne Ludki Patrol II,
w kategorii harcerzy: I m. - 15 Tomaszowska Drużyna Harcerzy „9 Sił”, II m. - 4 OWD „Wataha", III m. - 18 Drużyna Harcerska „Kuźnia - Aniołki”.
w kategorii harcerzy starszych: I m. - 5 WDW Izobara, II m. - 1 TDW Burza, II m. - 8 DHS Zyngra.
w kategorii wędrowników: I m. - 69 Łódzka Drużyna Wędrownicza „Burza” Burzole, II m. - 58 ŁWDW „Rzeka”, III m. - 113 Drużyna Harcerska „Czarna 13”.

info: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
zhp hufiec radomsko święto chorągwi łódzkiej w radomsku zhp radomsko harcerwsto radomsko święto harcerzy fireshow radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE