W Elektryku wernisażem wystawy prac uczniów podsumowano Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
W Elektryku wernisażem wystawy prac uczniów podsumowano Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Na wystawie pokazano plakaty i rzeźby z książek. Wręczono także nagrody za udział w konkursach dotyczących życia i twórczości dla dorosłych Juliana Tuwima.
Obchody rozpoczęły się w październiku warsztatami plastycznymi zatytułowanymi "Co ciekawego można wyrzeźbić ze starej książki?" Wzięło w nich udział 21 uczennic z sześciu klas. Podczas warsztatów powstały ciekawe prace, ponieważ uczniowie nadali książkom nowy kształt i tym samym nowe życie.
Uczniowie Elektryka mogli wziąć udział w konkursie na plakat promujący czytelnictwo pt. "Czytanie? Popieram!" O pierwszym miejscu w tej rywalizacji zadecydowała oryginalność ujęcia tematu w formie hasła - "Otwórz wrota do innego świata". Jak twierdzą organizatorzy, poziom był bardzo porównywalny.
Przeprowadzono także cykl wykładów dotyczących życia i twórczości Juliana Tuwima, a następnie sprawdzono wiedzę uczniów ZSE-E o poecie. Jak się okazuje, młodzież zna twórczość i docenia wartości płynące z poezji Tuwima, gdyż aby wyłonić zwycięzców konieczne było przeprowadzenia drugiego etapu.
Wśród działań znalazły się również propozycje dla uczniów, którzy są utalentowanymi informatykami. A to za sprawą pani Agnieszki Kurzydlak, nauczyciela wiedzy o kulturze i bibliotekarza. Ogłoszone zostały konkursy na prezentację multimedialną oraz templatkę (wygląd strony). Wpłynęło dużo prac, a najlepsze zostały zaprezentowane podczas wystawy.
Wystawa prac uczniów Elektryka prezentowana jest w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku. Można ją oglądać do 5 grudnia.
Projekt koordynowały całościowo nauczycielki – bibliotekarze Anna Mikickia i Joanna Zatońska oraz nauczycielka wiedzy o kulturze – Ewelina Hofman. Organizatorki mają nadzieję, że takie inicjatywy zachęcą do refleksji nad książką, czytaniem i rolą biblioteki w zmieniającej się rzeczywistości.