Światowy Tydzień Pieniądza w ZSE-E

Światowy Tydzień Pieniądza w ZSE-E Fot. ZSE-E Radomsko

W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku w dniach 25 – 31 marca przebiegał Światowy Tydzień Pieniądza, pod hasłem Learn. Save. Earn – „Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj”. Była to VIII edycja Global Money Week. Młodzież w ten sposób przyłączyła się do międzynarodowej kampanii, której celem jest uświadamianie, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają pieniądze oraz przygotowanie ich do samodzielności finansowej.

W ramach #globalmoneyweek2019 zorganizowane zostały dla młodzieży spotkania, warsztaty i konkursy plastyczne na temat zagadnień związanych z finansami oraz podatkami.

Młodzi ludzie zostali wyposażeni w podstawową wiedzę z zakresu finansów osobistych, przedsiębiorczości, gospodarowania i oszczędzania i właśnie temu służyły spotkania i warsztaty poprowadzone przez praktyków.

Celem akcji Global Money Week jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym - czytamy na stronie www.ore.edu.pl.

Tegoroczne działania zdominowało hasło: „Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.” W ramach akcji podjęto w szkole wiele działań: przeprowadzone zostały konkursy na najlepszy projekt skarbonki, na plakat dotyczący tematyki pieniądza i przedsiębiorczości, na przysłowie lub fraszkę promujące oszczędzanie lub dotyczące finansów.

Ponadto w szkole gościły przedstawicielki radomszczańskiego Urzędu Skarbowego – Małgorzata Syska – Kamocka oraz Anna Kulka, które w ciekawy sposób wprowadziły uczniów klas maturalnych w temat podatków oraz e - PITu. Z kolei przewodnicząca Rady Rodziców – Jolanta Molińska poinformowała młodzież o skutecznych metodach oszczędzania pieniędzy.

Akcja zorganizowana została przez nauczycielkę przedsiębiorczości - Dorotę Zdzierak oraz pedagog szkolną – Joannę Kurzelewską.

Więcej o:
zse-e radomsko światowy tydzień pieniądza global money week 2019
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE