Światowy Dzień Czerwonego Krzyża w Radomsku

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża w Radomsku Fot. UM Radomsko

Za nami siódme Powiatowe Obchody Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca zorganizowane przez Polski Czerwony Krzyż w Radomsku.

Jak co roku do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z terenu Radomska i powiatu radomszczańskiego. Udział w imprezie wzięło około pięćset dzieci.

 - 8 maja urodził się Henry Dunant, ojciec idei czerwonokrzyskiej. W związku z tą rocznicą, co roku spotykamy się, aby stworzyć żywy czerwony krzyż oraz wzmacniać naszą więź z organizacją – wyjaśnia prezes PCK Radomsko Małgorzata Lewandowska.

Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowano dodatkowe atrakcje dla dzieci biorących udział w wydarzeniu. Uczestnicy mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, wziąć udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, a także skosztować popcornu i waty cukrowej.

Obecny podczas uroczystości prezydent Jarosław Ferenc wyraził zadowolenie z zaangażowania młodzieży i dzieci w działalność na rzecz PCK, podkreślając, iż idea wolontariatu promowana przez Polski Czerwony Krzyż jest szczytna i godna naśladowania.

Info: UM Radomsko

Więcej o:
pck pck radomsko dzień czerwonego krzyża
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE