Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w Radomsku

W Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku zrobiło się dziś (8 maja) czerwono, a to wszystko za sprawą dzieci z radomszczańskich przedszkoli i wolontariuszy PCK, którzy w ramach VIII Powiatowych Obchodów Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, utworzyli wspólnie Żywy Czerwony Krzyż.

Po raz szósty, tym razem na terenie Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku ustawiony został żywy czerwony krzyż – symbol stowarzyszenia, które 8 maja obchodzi swoje święto na całym świecie. W happeningu wzięły udział dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z Radomska.

W ramach obchodów odbył się pokaz sprzętu policyjnego. A strażacy uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy. Poza tym dla dzieci przewidziano szereg gier i zabaw, były tańce i malowanie twarzy,  konkursy plastyczne, które prowadziła młodzież ze Szkolnych Kół PCK. Dla najmłodszych przygotowano również bańki mydlane, watę cukrową oraz popcorn. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej. Trenerzy MOSiR w Radomsku oraz pracownicy Powiatowej Hali Sportowej poprowadzili zabawy sportowe.

Akcję wsparł Urząd Miasta Radomsko i Starostwo Powiatowe w Radomsku w ramach realizacji zadania publicznego prowadzonego przez PCK ,, Wolontariat jest OK”.

8 maja to dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych  laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Duanta. W 1948 r. dzień ten ustanowiono wspólnym  świętem dla wszystkich stowarzyszeń CK. Od 1984r obchodzony jest jako Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Więcej o:
światowy dzień czerwonego krzyża 2019 powiatowa hala sportowa radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE