Świątecznie raz jeszcze. Wystawa Polskie Boże Narodzenie

Bożenarodzeniowy klimat raz jeszcze zawitał w Radomsku za sprawą otwarcia wystawy "Polskie Boże Narodzenie" oraz Koncertu Kolęd. Wystawę można oglądać w Miejskim Domu Kultury

6 stycznia została otwarta wystawa przechodnia „Polskie Boże Narodzenie”  oraz odbył się Koncert Kolęd w Miejskim Domu Kultury. Mimo niesprzyjającej pogody na wyjście z domu, zainteresowanie inicjatywą było bardzo zadawalające.


Na piętrze można było obejrzeć zbiór wszelkich bożonarodzeniowych pamiątek związanych z tradycją i kulturą świąt, pojawiających się przez wieki. Począwszy od tych konwencjonalnych -  jak szopka z Dzieciątkiem, nakrycie stołu a skończywszy na przesądach i wigilijnych gusłach.

 

Wystawa poświęca również sporo miejsca już zanikającemu zwyczajowi kolędowania. Wśród eksponatów znajdują się rekwizyty historycznych kolędników.

 

Wystawa czynna będzie do końca stycznia


Natomiast o  18.00,  sali widowiskowej MDK-u, odbyła się druga część programu, czyli koncert kolęd i pastorałek na głównej scenie. Wykonawcami byli: Beata Garbarz-Hebda, Dominika Szwed-Kipigroch, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Radomsku, siostry: Anna, Katarzyna i Kinga Kabzińskie, Studio Wokalne MDK, Orkiestra Dęta z Pławna. Całość została poprowadzona przez panią Wiolettę Ojrzyńską, opiekunkę studia Wokalnego w Radomsku.

 

Więcej o:
koncert kolęd boże narodzenie wystawa mdk wystawa mdk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE