Świąteczne Warsztaty w muzeum

Pracownicy Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają w okresie od 8 grudnia do 19 grudnia 2014r. na Warsztaty Świąteczne.

Pracownicy Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają w okresie od 8 grudnia do 19 grudnia 2014r. na Warsztaty Świąteczne pt. „Na choince…” ozdoby choinkowe z masy solnej i nie tylko.

Zgłoszenia przyjmujmowane są w siedzibie Muzeum lub pod numerem telefonu 44 683-56-51. Koszt uczestnictwa w warsztatach 2,00 zł/os. (grupy do 25 osób).

Wiek uczestników: dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miejsce warsztatów: Muzeum Regionalne w Radomsku (ul. Narutowicza 1). Czas trwania warsztatów: 2 godz. Wiek uczestników: dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miejsce warsztatów: Muzeum Regionalne w Radomsku (ul.Narutowicza 1).

Czas trwania warsztatów: 2 godz.

Główne zagadnienia: definicja i historia Świąt Bożego Narodzenia, choinki historia toruńskiego piernika tworzenie ozdób z piernika, z masy solnej malowanie gotowych pierników i masy solnej farbami; tworzenie ozdób z papieru.

Cele warsztatów: rozwijanie umiejętności manualnych u dzieci.

Uczestnik potrafi: stworzyć ozdobny świąteczne za pomocą dostępnych materiałów i narzędzi, tworzyć za pomocą gotowych form ozdoby świąteczne z piernika, lepić ozdoby świąteczne z masy solnej łączyć techniki plastyczne, malować farbami gotowe ozdoby z piernika i masy solnej. zna historię i definicję świąt Bożego Narodzenia, choinki zna historię toruńskiego piernika.

Metody pracy: pogadanka, dyskusja.

Środki dydaktyczne: wystawa: „Świat toruńskiego piernika” gotowe pierniki ozdobne materiały: formy do pierników, masa piernikowa, foremki do ciastek, masa solna, farby, pędzle. prezentacja multimedialna (ozdoby z masy solnej).

Przebieg warsztatów:
Powitanie uczestników.
Przedstawienie tematu warsztatów.
Zapoznanie uczestników z wystawą „ Świat toruńskiego piernika”.
Rozmowa na temat warsztatów i zadania.
Pogadanka na temat świąt Bożego Narodzenia i historii choinki.
Prezentacja multimedialna ( ozdoby z masy solnej).
Wybór form do tworzenia ozdób świątecznych.
Przejście do stanowisk pracy.
Wykonanie ozdób z masy solnej (lub piernika).
Wykonanie ozdób z papieru.
Pomalowanie ozdób z masy solnej (lub piernika).
Rozdanie ozdób i pożegnanie uczestników.

Więcej o:
muzeum warsztaty muzeum regionalne święta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE