„Świat toruńskiego piernika” w muzeum w Radomsku

„Świat toruńskiego piernika” w muzeum w Radomsku

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu zapraszają do zwiedzania interaktywnej wystawy „Świat toruńskiego piernika”.

Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. „Świat toruńskiego piernika” to wystawa prezentująca tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło, a także świat XIX – wiecznego przemysłu i handlu. Powstała w 2008 r. i stanowi „wędrujący” wariant ekspozycji o tym samym tytule, mieszczącej się w piwnicach Domu Mikołaja Kopernika.

Ekspozycja pt. „Świat toruńskiego piernika” ukazuje niezwykły interaktywny, multimedialny świat najsłynniejszego toruńskiego przysmaku. Charakteryzuje ją modułowy charakter.

W scenerii wystawy będą odbywać się warsztaty własnoręcznego formowania pierników dekoracyjnych. Zwiedzanie będzie połączone z wypiekiem i poczęstunkiem piernikami z Fabryki Cukierniczej Kopernik” S.A. Ekspozycja skierowana do każdej grupy wiekowej, zarówno do dzieci jak i młodzieży, a także osób dorosłych.

Zwiedzania wystawy od 7 marca 2021 r. (niedziela), Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00, oraz w niedzielę w godz. 12.00 – 16.00 – wstęp bezpłatny.

Bilety wstępu: Bilet normalny – 6 zł, bilet ulgowy – 3 zł.

Wszelkie informacje na temat wystawy pod numerem tel. 44 683 56 51.

Więcej o:
świat toruńskiego piernika muzeum radomsko wystawa w muzeum w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE