Świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy Fot. zdjęcie poglądowe, pixabay.com

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu kierowcy volkswagena z Pajęczna , który został wyeliminowany z drogi dzięki wzorowej reakcji dwóch świadków. 29 – latek nie dość, że usiadł za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie to dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

18 sierpnia w godzinach popołudniowych oficer dyżurny pajęczańskiej policji, otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez dwóch świadków. Zgłaszający oświadczył funkcjonariuszom, że jadąc drogą krajową numer 42 zwrócił uwagę na volkswagena. Kierujący osobówką, nie trzymał toru jazdy, jechał tak zwanym „wężykiem”. Jego sposób jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Gdy 29-letni kierujący volkswagenem zjechał na myjnię samochodową w Trębaczewie świadkowie natychmiast uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali policję. Funkcjonariusze przebadali 29-latka, jak się okazało nieodpowiedzialny pajęczanin miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Więcej o:
policja policja radomsko pajęczno
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE