Sukcesy zawodników z Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego 10-ka

Sukcesy zawodników z Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego 10-ka Fot. Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego 10-ka

Dla zawodników z Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka” z Radomska ostatni weekend minął na wytężonej pracy, zakończonej sukcesami na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w dniach 14-16 września w Białymstoku.

W mistrzostwach uczestniczyła piątka pistoleciarzy z Radomska: Wiktoria Karasek, Hania Rusin, Kuba Gal, Maks Kępiński i najmłodszy rocznikowo Janek Lemański, który startował szkoleniowo (poza klasyfikacją). Nasi zawodnicy spisali się doskonale. Wystrzeli dwa brązowe medale i zajmowali czołowe lokaty w różnych konkurencjach.

W piątek 14 września Kuba Gal, Maks Kępiński i Janek Lemański strzelali najtrudniejszą dla pistoleciarzy konkurencję: pistolet szybkostrzelny. Maks Kępiński wystrzelał brąz, tuż za nim był Kuba Gal zajmując czwartą lokatę a Janek Lemański lokował się ze swoimi wynikami w środku grupy.

W sobotę 15 września strzelały młodziczki również trudną konkurencję: pistolet sportowy - część dokładną i szybką. Tutaj również zaowocowały wakacyjne treningi i nasze dziewczyny zajęły nagradzane miejsca – Wiktoria Karasek czwarte miejsce, a Hania Rusin piąte.

Ostatniego dnia mistrzostw strzelono konkurencje pneumatyczne. W pistolecie pneumatycznym Wiktoria Karasek wystrzelała nagradzane piąte miejsce a Hania Rusin zajęła jedenastą lokatę.

W konkurencji pistolet pneumatyczny młodzików olbrzymi sukces odnotował Kuba Gal zdobywając brązowy medal. Maks Kępiński był w tej konkurencji trzynasty.

Organizatorem Mistrzostw był Klub Strzelecki KALIBER Białystok. Zawody te są jednymi z najważniejszych w procesie szkolenia i rywalizacji młodzików ujętych w kalendarzu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Natomiast klubowicze Darek Stępień, Rafał Ślęzak, Andrzej Podawca i Błażej Wejman uczestniczyli w XXI Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO.

W dwuboju karabin / pistolet wojskowy (MSBS - RP-15) Darek Stępień zajął 1 miejsce, a w konkurencji Karabin GROT wystrzelał 2 lokatę.

W wieloboju uczestniczyło 189 zawodników reprezentujących armie państw NATO. Strzelania odbyły się na poligonie w Biedrusku 14 - 15 września.

Więcej o:
klub "10-ka" okręgowy klub strzelectwa sportowego "10-ka" radomsko międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE