Sukcesy zawodniczek UMLKS-u na zawodach w Nowym Tomyślu

Sukcesy zawodniczek UMLKS-u na zawodach w Nowym Tomyślu

Dziś (18 października) zakończyły się trwające od czwartku Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15 w Nowym Tomyślu. Zawodniczki UMLKS Radomsko, Oliwia Drzazga i Kasia Kozera, uzyskały na nich tytuły mistrzyń Polski U15, każda w swojej kategorii wagowej.

Oliwia zajęła I miejsce w kategorii wagowej do 45 kg, uzyskując następujące wyniki:  54 kg w rwaniu, 75 kg w podrzucie oraz 129 kg w dwuboju. Ustanowiła także 6 nowych rekordów Polski: 4 w kategorii do lat 15 oraz po jednym w kategorii U17 i U20. Co ważne, dzięki swojemu występowi Oliwia została uznaną za najlepszą zawodniczkę zakończonych właśnie mistrzostw.

Sukcesami może pochwalić się również Kasia Kozera – w kategorii wagowej do 76 kg nie miała sobie równych i pewnie sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski, osiągając wyniki 62 kg w rwaniu, 83 kg w podrzucie oraz 145 kg w dwuboju.

Obydwie zawodniczki zostały powołane na zgrupowanie reprezentacji Polski w Giżycku, które rozpocznie się za tydzień, w niedzielę 25 października i potrwa do 7 listopada.

Więcej o:
umlks sport nowy tomysl mistrzostwa polski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE