Sukcesy UKS „Zapaśnik” w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików w Zgierzu

Sukcesy UKS „Zapaśnik” w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików w Zgierzu Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

W premierowym w 2024 roku dla zawodników UKS „Zapaśnik” starcie w Zgierzu udział wzięło 4 młodzików, mimo, że planowany był start liczniejszej reprezentacji. Niestety wirusy, które w ostatnim czasie zbierają chorobowe żniwo dały się we znaki i radomszczańskim zapaśnikom. Stąd kibice musieli się zadowolić występami tylko czterech z nich.

Ta skromna reprezentacja biła się o tytuły mistrzów województwa dzielnie i spisała się na medal, a w zasadzie na medale. Jedynie jeden z zawodników, walczący w kat. 35 kg Igor Masiarek wraca ze Zgierza bez medalowej zdobyczy, zajmując jednak bardzo dobre V miejsce.

Pozostała trójka zdobyła medale każdego kruszcu:

- 3 miejsce i brązowy medal w kategorii 41 kg zdobył Konrad Zawisza

- 2 miejsce i srebrny medal w tej samej kategorii zdobył Maksymilian Kluz

- 1 miejsce i złoty medal wywalczył natomiast Wiktor Kotlicki w kat. 62 kg

- Cieszą nas wyniki młodych zawodników, którzy potwierdzili, że nie przespali okresu przygotowawczego i wykazali się wielkim sercem podczas swoich walk. Bardzo zadowoleni jesteśmy z postępów Wiktora, który po okresie bardzo trudnych turniejów wszedł na ścieżkę potwierdzania swoich umiejętności i waleczności wynikami. Kilka dni temu świętowaliśmy stypendium prezydenta miasta dla tego zawodnika, a teraz taki akcent. Bardzo dobrze rokuje na nowy sezon. Korzystając z okazji gratuluję wszystkim zawodnikom i trenerom udanego poprzedniego sezonu, liczymy, że ten rozpoczynający się będzie jeszcze lepszy. Dziękuję im także za codzienne zaangażowanie i konsekwencję w realizacji celów. Dziękuję także rodzicom zawodników i moim współpracownikom z zarządu i Kamilowi Bugdalowi za codzienne wsparcie oraz instytucjom i firmom, które o nas pamiętają w codziennym wysiłku. W tym roku dla całej tej społeczności przygotowujemy pewną małą niespodziankę, o której będziemy informować - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes klubu.

Podczas mistrzostw w Zgierzu dwóch zawodników UKS odebrało nagrody dla najlepszych zawodników za sezon 2023. To Szymon Młynarczyk w kat. do 38 kg oraz Jakub Molenda w kategorii wagowej do 100 kg. To także tegoroczni stypendyści, zarówno prezydenta Radomska, jak i starosty powiatu radomszczańskiego.

Więcej o:
radomsko uks zapaśnik radomsko zapasy mistrzostwa w zgierzu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE