Sukcesy młodych radomszczan

Młodzi, radomszczańscy piłkarze wrócili z zawodów z sukcesami.

Młodzi, radomszczańscy piłkarze wrócili z zawodów z sukcesami. W ubiegły weekend w Częstochowie odbył się XVI Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików rocznik 2003.

Wśród 20 zaproszonych zespołów była Skra Częstochowa w której występują młodzi radomszczanie, wychowankowie Rap Radomsko: Mateusz Kempski, Eryk Piotrowski i Jakub Strzelczyk.

Pierwszy dzień turnieju był bardzo udany dla naszych chłopców. Pierwszy mecz Skra wygrała z Cracovią Kraków 1-0 po bramce Eryka Piotrowskiego, drugi mecz to zwycięstwo nad Dunajcem Nowy Sącz 3-1 (jedną z bramek zdobył Mateusz Kempski).

Kolejne spotkanie było kluczowym dla układu tabeli - Skra przegrywała przez całe spotkanie z Mazovią Tomaszów Mazowiecki 1-0 i dopiero 15 sekund przed końcem Mateusz Kempski popisał się strzałem zza pola karnego i wyrównał na 1-1. Remis dał Skrze awans do najlepszej ósemki turnieju. Ostatni mecz z Legią Warszawa skończył się minimalną przegraną 2-1 a bramkę zdobył Eryk Piotrowski.

Drugi dzień nie był już tak efektowny w wykonaniu Młodzików Skry którzy trafili do grupy z UKS Raków Częstochowa, Ruchem Chorzów i Zagłębiem Lubin, przegrywając kolejno 1-0, 3-0 i 5-0.

Ostatnie spotkanie z Koroną Kielce było bardzo wyrównane, na początku spotkania wynik otworzył Jakub Strzelczyk i było 1-0 dla Skry. Jednak w końcówce kielczanie okazali się lepsi strzelając zespołowi z Częstochowy 2 bramki. Ostatecznie Skra Częstochowa z naszymi młodymi radomszczanami zajęła 8. miejsce zostawiając w tyle takie zespoły jak Cracovia Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Piast Gliwice czy Widzew Łódź.

Cały turniej wygrał Raków Częstochowa.  Warto zaznaczyć że z wszystkich 7 bramek zdobytych przez Skrę w tym turnieju Mateusz, Eryk i Jakub zdobyli 5. Na koniec Mateusz Kempski został wybrany najlepszym piłkarzem Skry Częstochowa w tym turnieju.

Więcej o:
skra częstochowa młodzi radomszczanie z sukcesami młodzi piłkarze piłka nożna radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE