Sukces RAP-u w Częstochowie

Młodzi piłkarze Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej mogą być z siebie dumni. Podczas turnieju piłkarskiego w Częstochowie zajęli II miejsce, ustępując tylko druzynie UKS Raków... ››

Młodzi piłkarze Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej mogą być z siebie dumni. Podczas turnieju piłkarskiego w Częstochowie zajęli II miejsce, ustępując tylko druzynie UKS Raków Częstochowa.

Turniej odbył się w niedzielę 2 października. Wzięli w nim udział zawodnicy z Grupy Niebieskiej, w której grają dzieci w wieku 8 i 9 lat.

W fazie grupowej drużyna ESBANK RAP pokonała Akademię Lubliniec 1:2 i Skrę Częstochowa 2:0 i przegrała z UKS Raków Częstochowa 0:1.W półfinale młodzi piłkarze z Radomska wygrali 2:0 z KS Raków Częstochowa. W finałowym meczu z UKS Raków Częstochowa chłopcy przegrali 0:1 i ostatecznie zajęli II miejsce - jest to pierwsza tak wysoka pozycja RAP-u na wyjeździe.

Turniej w Częstochowie nie tylko okazał się szczęśliwy dla całej drużyny, ale również dla jej bramkarza Kuby Porzeżyńskiego, który został uznany za najlepszego bramkarza turnieju. W nagrodę Kuba otrzymał pamiątkową statuetkę.

A kolejne piłkarskie emocje czekają RAP już niedługo. 15 października Grupa Żółta wybiera się do Kielc na turniej organizowany przez Koronę Kielce. 18 października w Radomsku odbędzie się natomiast impreza "ESBANK z RAP-em z przedszkolakiem", w której na boisku zmierza się najmłodsi.