Sukces „Ekonomika” w 16. edycji Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości

Sukces „Ekonomika” w 16. edycji Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości Fot. ZSE

Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku już po raz siódmy został wyróżniony podczas Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. „Ekonomik” znalazł się też wśród 24 najaktywniejszych szkół z całej Polski.

Ogólnopolskiego Dzień Przedsiębiorczości został zorganizowany już po raz 16. Tegoroczna gala  odbyła się w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w składzie: dyrektor ZSE Małgorzata Kołodziejska, szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości Sylwia Gnoińska oraz uczniowie kl. II C: Weronika Obst, Szymon Niebelski i Aleksandra Wróblewska.

Podczas Gali zostały nagrodzone najaktywniejsze szkoły, firmy i instytucje, a także najaktywniejsi szkolni koordynatorzy Dnia Przedsiębiorczości oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie ph. „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe.”

Warto podkreślić, że po raz siódmy „Ekonomik” został wyróżniony i znalazł się wśród 24 najaktywniejszych szkół z całej Polski. Ponadto tytuł najaktywniejszego koordynatora Dnia Przedsiębiorczości 2019 roku otrzymała już po raz drugi Sylwia Gnoińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

To jeszcze nie koniec wyróżnień. W konkursie dla uczniów „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe” laureatką w kategorii praca pisemna została Weronika Obst, uczennica klasy IIC  wraz z opiekunem panią Małgorzatą Kołodziejską, a finalistką w kategorii Prezentacja wyróżnienie otrzymała Aleksandra Wróblewska także z klasy IIC wraz z opiekunem panią Sylwią Gnoińską.

- Tym bardziej cieszymy się i jesteśmy dumni z tak dużego sukcesu w tej edycji projektu, w którym nasza szkoła uczestniczy od samego początku, czyli od 16 lat. W 16. edycji Dnia Przedsiębiorczości uczestniczyło 712 szkół, 36 469 uczniów oraz 12 768 firm i instytucji z całej Polski – zauważa dyrektor Małgorzata Kołodziejska.

Dzień Przedsiębiorczości ma na celu umożliwienie młodzieży odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy, co sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Gala zainaugurowała 17. edycję Dnia Przedsiębiorczości, która odbędzie się już 2 kwietnia 2020 roku, w której „Ekonomik” oczywiście weźmie udział.

Więcej o:
zse ekonomik ekonomik radomsko zse radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE