Stypendium szkolne z MOPS. Sprawdź, czy przysługuje Twojemu dziecku

Radomszczańscy uczniowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o stypendium szkolne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (budynek klubowy RKS).

Radomszczańscy uczniowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o stypendium szkolne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (budynek klubowy RKS).

Stypendium jest rzeczową pomocą materialną przeznaczaną na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych. W jej ramach finansowane mogą być zajęcia pozaszkolne o charakterze sportowo – edukacyjnym, artykuły papiernicze, podręczniki, sprzęt komputerowy, abonament za internet.

Wnioski można składać od 1 do 15 września. Stypendium przysługuje uczniom, których dochód w rodzinie wynosi 456 zł w miesiącu na jednego członka.

Formularze są dostępne w MOPS-ie (ul. Kościuszki 3). Można tam uzyskać wszystkie konieczne informacje, ale już dziś warto zgromadzić potrzebne dokumenty, których nie jest mało. Do wniosku należy dołączyć  zaświadczenia lub oświadczenia o dochodach, tj:
- zaświadczenie od pracodawcy albo oświadczenie o dochodach netto uzyskiwanych w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (sierpień 2014r.)
- zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku
- oświadczenia o pozostawaniu bez pracy i nie osiąganiu dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku osób niezarejestrowanych w PUP
- zaświadczenie z MOPS o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, okresowy, rodzinny, pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, , socjalny zasiłek opiekuńczy, dodatek mieszkaniowy, dodatek energetyczny, fundusz alimentacyjny)
- zaświadczenie o wielkości posiadanych hektarów przeliczeniowych oraz potwierdzenie o zapłaconych składkach KRUS  za 3 kwartał (jeśli dotyczy)
- wyroki sądowe o wysokości zasądzonych alimentów, separacji lub rozwodzie
- zaświadczenie komornika o wypłaconych lub  nieściągalności alimentów
- odcinek renty/emerytury lub decyzja o przyznaniu ich
- oświadczenia rodziców o wysokości dochodów uzyskiwanych z prac dorywczych
- zaświadczenie z uczelni – dotyczy studenta w składzie rodziny
- osoby prowadzące działalność gospodarczą – zaświadczenia z Urzędu Skarbowego, zaświadczenia ZUS o wysokości zapłaconych składek ubezpieczeniowych na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne
- wyciąg lub wydruk z numerem konta bankowego

Do wniosku należy dołączyć m.in. zaświadczenia o dochodach, zaświadczenie ze szkoły, że dziecko jest uczniem, oświadczenia o posiadaniu rachunku bankowego, na który będzie wpłacane stypendium oraz dokumenty potwierdzające trudną sytuację materialną i tzw. „obiegówkę” z MOPS-u.

Więcej o:
stypendium socjalne mops pomoc dla ucznia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE