Stylizacja brwi krok po kroku: odczaruj swoje spojrzenie!

Stylizacja brwi krok po kroku: odczaruj swoje spojrzenie!

Jeszcze nie tak dawno brwi były bardzo często pomijane w codziennym makijażu. Na szczęście coraz więcej osób zaczęło dostrzegać, że to właśnie ten element jest kluczowy: doskonale podkreśla oczy i uwydatnia spojrzenie. Odpowiednia regulacja, koloryzacja i stylizacja brwi wcale nie jest tak trudna, jak może wydawać Ci się na początku. Zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące modelowania brwi. Z tego artykułu dowiesz się, które akcesoria oraz kosmetyki służące do stylizacji łuków powinnaś mieć w swojej kolekcji.

Akcesoria, bez których się nie obędzie

Zanim przejdziesz do modelowania, koniecznie upewnij się, że masz skompletowany pełny zestaw akcesoriów, które będą bardzo przydatne. Na początek wystarczy podstawowy wariant zawierający pęsetę, szczoteczkę i pędzelek ze skośnym włosiem. Najpierw koniecznie wyreguluj włoski tak, by pozbyć się tych zbędnych – jeśli czujesz, że nie do końca masz w tym wprawę, skorzystaj z gotowych szablonów do brwi. Przed nałożeniem specyfików przeczesz je szczoteczką, by były idealnie ułożone. Pędzelek przyda Ci się później, podczas nakładania żelu lub pomady.

Czy wiesz, że zarówno w Polsce, jak i na świecie, zaczęło otwierać się coraz więcej tak zwanych brow barów, czyli miejsc, w których wykonuje się profesjonalną stylizację brwi? Ten trend bardzo spopularyzowała marka Benefit, specjalizująca się w produkcji kosmetyków do makijażu, w tym również oczywiście specyfików do modelowania brwi.

Kredka, cienie, żel lub pomada do brwi – tego nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce

Nie musisz mieć wszystkich tych kosmetyków, by doskonale podkreślić swoje brwi. Wystarczy wybrać choć dwa z nich, w zależności od tego, w jakiej kondycji są Twoje włoski. Jeśli są znacznie przerzedzone, a łuki mają wyraźne braki, warto, by uzupełnić te ubytki. Wtedy bardzo pomocna będzie pomada lub żel. Te kosmetyki po precyzyjnym zaaplikowaniu pędzelkiem wyglądają tak, jakby imitowały naturalne włoski. Co prawda, potrzeba nieco wprawy, by dokładnie wykonać taki makijaż, ale uwierz – naprawdę warto, gdyż efekt jest zaskakujący, a Twoje spojrzenie momentalnie nabiera niepowtarzalnego wyrazu.

Kredka działa bardzo podobnie – używając jej, możesz bardziej starannie zaznaczyć kontur i dokładniej opracować swój makijaż. Uważaj jednak, by niezbyt mocno ją dociskać. Staraj się uzyskać jak najbardziej naturalny obrys.

Cienie do brwi najczęściej są złożone z zestawu dwóch odcieni – ciemniejszego i nieco jaśniejszego. Ten pierwszy zaaplikuj na niemal całą długość, a drugim zaakcentuj początek łuku. To naprawdę świetny patent.

Paleta do stylizacji brwi. To warto mieć!

Na rynku kosmetycznym zaczyna się pojawiać coraz więcej zestawów do modelowania brwi. Zwykle zawierają szczoteczkę i pędzelek oraz podstawowe specyfiki do uzupełnienia ubytków oraz koloryzacji (najczęściej jest to paletka cieni oraz/lub żel do brwi). Taka opcje jest bardzo wygodna w podróży – nie musisz samodzielnie kompletować wszystkich akcesoriów oraz kosmetyków. Paletka zajmuje mało miejsca, a Ty będziesz pewna, że nie zapomniałaś o żadnym z tych elementów. I będziesz mogła w każdej chwili poprawić efekt!

Stylizacja brwi jest naprawdę prosta. Wystarczy mieć kilka akcesoriów i kosmetyków, by doskonale podkreślić spojrzenie. Spróbuj zacząć od tych podstawowych elementów, regularnie ćwicz umiejętności. Za jakiś czas dojdziesz do wprawy, a modelowanie łuków z czasem będzie dla Ciebie niesamowicie proste!

Anna Chrząstek

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE