Studenci podpowiadają, jak zagospodarować zieleń w Radomsku

Studenci podpowiadają, jak zagospodarować zieleń w Radomsku Fot. projekty wykonane przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Ciekawe aranżacje zieleni miejskiej, wizualizacje rabat, skwerów i zieleńców wykonali studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podczas praktyk w radomszczańskiej firmie Green Park. Prace studentów, które powstały podczas praktyk firma nieodpłatnie przekazała Urzędowi Miasta w Radomsku.

Prace przedstawiają aranżacje zieleni miejskiej z profesjonalnie wkomponowanymi elementami małej architektury. Projekty zawierają wizualizacje rabat, skwerów czy zieleńców oraz kosztorysy ich realizacji. Młodzi ludzie stworzyli interesujące koncepcje z wykorzystaniem Systemu Informacji Wizualnej Miasta Radomska.

- Jest mi niezmiernie miło, że studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie mogli odbywać praktyki w radomszczańskiej firmie. Doceniam ich zaangażowanie na rzecz rozwoju terenów zielonych w naszym mieście. To dowód otwartości na potrzeby drugiego człowieka, bo przyroda, zieleń miejska służy nam obecnie, ale będzie też służyć następnym pokoleniom radomszczan. Ponadto parki, miejskie lasy, zieleńce, skwery, ogrody działkowe, zazielenione osiedla mieszkaniowe świadczą o urodzie miasta – mówi prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Jak zapewniają miejscy urzędnicy, wiele z przekazanych prac znajdzie swoje odzwierciedlenie w realizowanych zadaniach w Radomsku, jeśli nie pełne projekty - to z pewnością pomysły i wybrane elementy.

W fotogalerii prezentujemy projekty wykonane przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w ramach praktyk studenckich.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko zagospodarowanie terenów zielonych projekty studenci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE