Strzałków pamięta o Henryku Siemiradzkim

Strzałków pamięta o Henryku Siemiradzkim Fot. UG Radomsko

Gmina Radomsko, konkretnie miejscowość Strzałków, może być dumna, że na jej terenie żył i tworzył polski malarz Henryk Siemiradzki. O wybitnym obywatelu strzałkowskiej ziemi pamiętają mieszkańcy Gminy Radomsko. W sposób szczególny pamięć o Siemiradzkim kultywuje Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie. 180. rocznica urodzin wielkiego artysty została upamiętniona w sobotę, 21 października.

Biografię wielkiego Polaka, wybitnego malarza, właściciela dworku w Strzałkowie uczestnikom wydarzenia przybliżył Paweł Dudek - historyk zajmujący się postacią Henryka Siemiradzkiego. Prelegent w interesujący sposób opowiadał o związku mistrza Siemiradzkiego ze Strzałkowem.

Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję obejrzeć wystawę poświęconą malarzowi.

Przysłowiowe pięć minut podczas uroczystości miały też panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzałkowie. Przygotowany przez nie repertuar przeniósł zebranych w klimat nostalgii za minionymi czasy: polskimi - sielskimi.

Organizatorami uroczystości z okazji 180. rocznicy urodzin Henryka Siemiradzkiego byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Strzałkowie.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków biblioteka strzałków rocznica henryk siemiradzki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE