Stroje sportowe - poliester czy bawełna?

Stroje sportowe - poliester czy bawełna?

Jesteś właśnie na etapie poszukiwania strojów sportowych dla swojej drużyny? Jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki w sporcie możesz nie wiedzieć, z jakich materiałów powinny być wykonane Twoje stroje sportowe. W tym artykule postaramy się przybliżyć Ci szczegóły specyfikacji odzieży dedykowanej do uprawiania sportu. Być może informacje te ułatwią Ci podjęcie decyzji o wyborze idealnie dopasowanego i przyjemnego dla skóry stroju drużynowego.

Czemu bawełna i inne dzianiny naturalne nie są dobrym wyborem?

Bawełna, chociaż przyjemna dla skóry i delikatna, może mieć właściwości higroskopijne, czyli zdolność do gromadzenia wody w swoich włóknach. Taki strój chociaż dobrze wchłaniałby wilgoć z ciała, sprawiałby spory dyskomfort podczas aktywności fizycznej. Trening w wilgotnym ubraniu, które dodatkowo jest ciepłe od temperatury ciała sprzyja otarciom, pęcherzom i podrażnieniom. Z pewnością nie należy on do komfortowych i wygodnych.

Co zatem wybrać? Cóż, tutaj wiele zależy od rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej. Większość najlepszych modeli jest jednak wykonana z dzianin bazujących na włóknach syntetycznych. Jakie stroje sportowe zatem wybrać najlepiej?

Najlepszy wybór - wysokogatunkowy poliester

Stroje sportowe PEHA pehasports.com wykonane z syntetycznego poliestru (opcjonalnie z dodatkiem elastycznej przędzy np. elastanu, czy Lycry), najlepiej sprawdzą się podczas wszelkiej aktywności fizycznej. Są one lekkie, oddychające, miłe w dotyku i szybkoschnące. To wszystko razem zapewnia uczucie przyjemnego chłodzenia nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dzianiny poliestrowe redukują również ryzyko przegrzania. Chłoną wilgoć z powierzchni skóry sportowca i dzięki swojej budowie odprowadzają ją na zewnątrz materiału. Dzięki temu sportowcy mogą cieszyć się z komfortu związanego z uczuciem maksymalnej suchości i przyjemnego chłodu nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Warto również podkreślić to, że syntetyczny poliester świetnie sprawdzi przy różnego rodzaju personalizacji - szczególnie dobrze poddaje się sublimacji. To metoda, która gwarantuje stałe nadruki. Projekt nie odkleja się i nie pęka, ponieważ staje się częścią włókien.

Stroje sportowe wykonane z poliestru są jednym z lepszych rozwiązań na zapewnienie wygody i komfortu na treningach i podczas oficjalnych rozgrywek. Decydując się na wybór kompletów drużynowych, koniecznie zwróć uwagę na te, wykonane z wysokogatunkowego poliestru.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE