Strażnica OSP Szczepocice w rozbudowie. Będzie nowy garaż

Strażnica OSP Szczepocice w rozbudowie. Będzie nowy garaż Fot. UG Radomsko

Trwa budowa dwustanowiskowego garażu na potrzeby OSP Szczepocice. Jak zauważają druhowie, inwestycja jest niezbędna, ponieważ jednostka cały czas się rozwija.

Inwestycja ruszyła przed kilkoma tygodniami. Dwustanowiskowy garaż o łącznym metrażu 110 m. kw. zostanie dobudowany do istniejącej strażnicy. Dzięki tej inwestycji jednostka będzie dysponować trzema stanowiskami wyjazdowymi. 

- Budowę garażu wymusiło życie. Nasza jednostka rozwija się. Przybywa nie tylko sprzętu, ale i wyszkolonych druhów. W związku z tym zaczęło nam brakować miejsca. A wiadomo, że sprzęt wykorzystywany w akcjach ratunkowych musi być przechowywany w odpowiednich warunkach – zauważa Arkadiusz Suchojad, prezes OSP Szczepocice. 

- Posiadamy cały niezbędny sprzęt, począwszy od zestawu do ratownictwa drogowego, po ponton, do którego ostatnio zakupiliśmy silnik, po dwa wozy bojowe: ciężki i średni. Na chwilę obecną mamy przeszkolonych i gotowych do wyjazdu ponad 30 druhów. W przyszłym roku przybędzie kolejnych sześciu – dodaje prezes Suchojad.

Środki na inwestycję jednostka pozyskała od darczyńcy. Inwestycja powinna zakończyć się w tym roku.

(info: UG Radomsko)

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko szczepocice osp szczepocice remiza rozbudowa inwestycja garaż
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE