Strażacy z Radomska ćwiczyli z żołnierzami WOT

Strażacy z Radomska ćwiczyli z żołnierzami WOT Fot. KP PSP w Radomsku

W czwartek, 18 marca w lasach należących do Nadleśnictwa Przedbórz odbyły się manewry żołnierzy z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, w których udział brali również strażacy z KP PSP Radomsko, KM PSP Piotrków Tryb, OSP KSRG Przedbórz i OSP Sokoła Góra.

- Ćwiczenia obejmowały dwa epizody. W pierwszym z nich, strażacy stanowili zabezpieczenie przeprawy żołnierzy przez rzekę Pilicę na wysokości miejscowości Chałupy w gminie Przedbórz. Po zabezpieczeniu przeprawy, odbyła się symulacja akcji poszukiwawczej zaginionego żołnierza, w tym przeszukanie koryta rzeki przez płetwonurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Piotrków, w skład której wchodzą m.in. strażacy z  KP PSP Radomsko i KM PSP Piotrków Tryb.  W drugiej części ćwiczeń nastąpiła ewakuacja  żołnierzy z jednego brzegu rzeki na drugi przy wykorzystaniu łodzi wiosłowej płaskodennej. Ten epizod miał miejsce na wysokości Białego Brzegu - mówi Artur Bartosik, oficer prasowy KP PSP w Radomsku.

Dzięki ćwiczeniom strażacy biorący w nich udział mieli możliwość wyrobienia odpowiednich nawyków i zasad postępowania w przypadku prowadzenia działań ratowniczych bądź poszukiwawczych na terenach przyrzecznych, a także doskonalić techniki ratownictwa wodnego w stopniu podstawowym i specjalistycznym. To także możliwość wypracowania wzajemnych zasad współpracy oraz zapoznanie się obydwu formacji z możliwościami sprzętowymi, jakimi dysponują oraz rozpoznanie terenu w zakresie możliwości prowadzania działań, w tym możliwości dojazdu oraz wodowania sprzętu pływającego.

Więcej o:
radomsko psp radomsko straż pożarna radomsko ćwiczenia żołnierze manewry łódzka brygada obrony terytorialnej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE