Strażacy z OSP Bogwidzowy organizują „Challange 518 50 dla Kacpra Pluty”

Fot. Sebastian Nems

Strażacy z OSP Bogwidzowy w Radomsku, w lutym planują wystartować ze specjalnym challengem dla Kacpra Pluty. Ochotnicy chcą zaprosić do konkurowania i nagrywania zmagań w… przeciąganiu liny, a dodatkowo przy tym do wsparcia zbiórki pieniędzy na protezę i rehabilitację jednego z druhów, który w wyniku wypadku stracił część stopy.

- Kacper jest bardzo życiowym i otwartym strażakiem, sytuacja jest taka, że teraz on potrzebuje naszej pomocy… ale przez wiele lat, jako młodzieżowiec a później wykwalifikowany strażak naszej jednostki sam niósł tę pomoc. Wiele wyjazdów bojowych, zdarzeń, w których uczestniczył. Pomagał mieszkańcom Radomska, mieszkańcom powiatu -  mówi Paweł Kałdoński z OSP Bogwidzowy.

Teraz za tę pomoc chcą podziękować i odwdzięczyć się strażacy. Wymyślili więc na to sposób. Chcą zebrać pieniądze na to by w pełni go usprawnić, by dalej mógł jako druh ochotnik nieść pomoc. W lutym ma według planów na Facebooku rozpocząć się „Challange 518 50 dla Kacpra” (od numeru jednego z samochodów OSP Bogwidzowy).

- Chcemy zaprosić do przeciągania liny. Teraz powstało wiele formacji związanych z tą dyscypliną. Taki Challange chcemy rozpromować. My jako strażacy będziemy pracować na odcinkach bojowych a inny, myślę, że na zwyczajnych linach. Pięć osób po jednej stronie, pięć po drugiej. Już dziś wszystkich zachęcam - tłumaczy Paweł Kałdoński.

W piątkowym (29 stycznia) serwisie Flesz Radomsko24.pl będziemy prezentować materiał dotyczący Kacpra Pluty. Rozmawialiśmy z nim o wypadku i pomocy jakiej potrzebuje. A także o jego największym marzeniu… powrocie do czynnego udziału w wyjazdach OSP Bogwidzowy i ratowaniu innych.

Kacper to 20 letni mieszkaniec Radomska, mimo młodego wieku miał już ustalony plan na życie - pragnął zostać zawodowym strażakiem. Dlatego już od 5 lat pomagał w ramach Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy. Nigdy nie przypuszczał, że sam będzie potrzebował pomocy. Niestety wypadek komunikacyjny z sierpnia 2020 roku odebrał mu stopę i nadzieję, na spełnienie jego marzeń. Jedyną szansą na powrót do sprawności jest obecnie zakup nowoczesnej protezy, która zapewni Kacprowi sprawność, bez której w staży nie będzie mógł pracować. Kacper ma w życiu cel, ma misję, tylko potrzebuje dobrych ludzi, którzy wesprą go w zakupie protezy. Ten młody chłopak jeszcze wiele może zrobić dla innych…

Jeżeli ktoś może i chce pomóc może to zrobić poprzez wpłatę dowolnej kwoty dla Kacpra na rachunek  Fundacja Moc Pomocy, której jest podopiecznym nr 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem Kacper Pluta.

Więcej o:
osp bogwidzowy radomsko radomsko osp bogwidzowy kacper pluta pomoc dla kacpra pluty osp osp kacper pluta challange 51850 radomsko challange 51850
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE