Strażacy pomagali osobom uwięzionym na wyciągu na Górze Kamieńskiej

Fot. Wojciech Bojdo, Sebastian Nems

Kilka osób chciało wjechać wyciągiem na Górę Kamieńską. W pewnym momencie doszło do awarii wyciągu i turyści zostali uwięzieni na wysokości kilkudziesięciu metrów. Konieczna była pomoc specjalistycznej grupy ratowniczej.

Opisane zdarzenie to na szczęście scenariusz ćwiczeń, zorganizowanych przez Straż Pożarną.

- Ćwiczenia polegają na ewakuacji osób z wyciągu narciarskiego. Osoby te będą ewakuowane przy pomocy drabin przystawnych. I to będzie realizowała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Radomska. Będą również ewakuowane przy pomocy technik alpinistycznych przez specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Łodzi – mówi Marcin Kapuściński, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

Tego typu ćwiczenia organizowane są każdego roku.

- Organizujemy je po to, by sprawdzić praktycznie możliwość ewakuacji i żeby strażacy oraz ratownicy nabrali odpowiednich nawyków do tego typu działań – wyjaśnia Marcin Kapuściński.

Marcin Kapuściński podkreśla, że wyciąg na Górze Kamieńskiej pracuje bezawaryjnie i nigdy nie było konieczności korzystania z umiejętności strażaków, nabytych podczas tego rodzaju ćwiczeń.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański góra kamieńska ćwiczenia ewakuacja psp radomsko straż pożarna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE