Strażacy-ochotnicy będą zarabiać więcej. Jest decyzja Rady Miejskiej w Radomsku

Strażacy-ochotnicy będą zarabiać więcej. Jest decyzja Rady Miejskiej w Radomsku Fot. arch. redakcji

Zmieni się wysokość ekwiwalentu dla członków ochotniczych straży pożarnych z terenu Radomsko za udział w działaniach ratowniczych i szkoleniach pożarniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub Miasto Radomsko. Taką decyzję podjęli radni podczas piątkowej (24 września 2021 r.) sesji.

Zgodnie przyjętą przez radnych uchwałą, członkom jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Miasta Radomsko za każdą godzinę udziału w działaniach ratowniczych będzie przysługiwać ekwiwalent pieniężny w wysokości 21,00 zł (dotychczas ekwiwalent wynosił 19 zł). Za udział w szkoleniach strażacy otrzymają ekwiwalent w wysokości 12,00 zł za każdą godzinę (dotychczas było to 10 zł).

Radny Łukasz Więcek zwrócił uwagę na fakt, że Platforma Obywatelska już w lipcu proponowała podobną uchwałę. Wówczas została odrzucona.

- Ważne, że te podwyżki będą, ale trochę mnie dziwi, że jak Platforma proponuje projekt uchwały, to jest on odrzucany, a jeśli jest to projekt prezydenta, to uchwała zostaje przyjęta – mówił radny Łukasz Więcek.

- Nasza propozycja jest taka, by stawki ekwiwalentu zwiększyć do 23 złotych za udział w akcjach i do 13 złotych za udział w szkoleniach. Proszę, aby takie stawki zostały przegłosowane – dodał.

Stawki zaproponowane przez radnego Więcka nie zyskały aprobaty większości radnych.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko rada miasta radomsko sesja ekwiwalent dla osp stawki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE