Strażacy będą świętować

Już w najbliższy weekend odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, na które serdecznie zaprasza Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. Tegoroczne obchody połączone... ››

Już w najbliższy weekend odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, na które serdecznie zaprasza Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

 

 

Tegoroczne obchody połączone będą z ważnym wydarzeniem dla radomszczańskiej straży - uroczystym otwarciem strażnicy po rozbudowie i modernizacji. Swoją obecnością uroczystość tę zaszczycą m.in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele władz rządowych oraz samorządowych. Obchody zaplanowano na sobotę - 28 maja.

 

 

Program sobotnich uroczystości:

- godz. 11:30 - zbiórka pododdziałów  na placu przy Kolegiacie p.w. Św. Lamberta w Radomsku;

- godz. 12:00 - msza św. w Kolegiacie p.w. Św. Lamberta w Radomsku;

- godz. 13:15 - uroczysty przemarsz orkiestry, pocztów sztandarowych, pododdziału strażaków, zaproszonych gości na plac przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP w Radomsku (ul. Żeromskiego);

- godz. 13:30 -  otwarcie uroczystości: meldunek i przegląd pododdziałów, wciągnięcie flagi państwowej na maszt, powitanie gości, wręczenie odznaczeń i awansów, otwarcie i poświęcenie strażnicy, wręczenie statuetek, przemówienia okolicznościowe.

 

 

Po zakończeniu uroczystości zaplanowano poczęstunek w strażnicy OSP Folwarki przy ul. Torowej w Radomsku.

 

Zobacz także:

- Poznaj radomszczańskich strażaków

- O radomszczańskich bohaterach słów kilka

Więcej o:
straż pożarna osp strażak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE