Strażacka akcja w MDK w Radomsku. Zagrała Kapela PSP z Sieradza

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W czwartek, 16 listopada w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się akcja „Czad i Ogień. Obudź czujność” zorganizowana przez strażaków z KP PSP w Radomsku. Patronatem wydarzenie objął Prezydent Miasta Radomska. Głównym punktem wydarzenia był występ „Kapeli PSP” z Sieradza.

Spotkanie zorganizowane było dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Chwilę później, młodzież mogła słuchać już koncertu.

Kapela PSP Sieradz to projekt, który powstał kilka lat temu na potrzeby pewnej akcji prewencyjnej, którą strażacy mieli przeprowadzić dla młodzieży. Zamiast pogadanek w szkołach strażacy postanowili stworzyć koncert muzyczny przeplatany fotkami i filmikami z akcji ratowniczych. I tak było i na koncercie w Radomsku.

- Chcemy w ten sposób dotrzeć do młodzieży, dobraliśmy filmy pod okiem specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. To są nasze zdjęcia i nagrania z akcji w jakich działaliśmy – mówi Jarosław Wasylik, zastępca komendanta w Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu jest wokalistą, gra też na gitarze akustycznej.

Po koncercie odbyło się losowanie nagród w postaci czujek pożarowych i tlenku węgla. Detektory rozdawane podczas akcji zostały zakupione dzięki finansowemu wsparciu WFOŚiGW w Łodzi.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
mdk psp straż radomsko straż akcja czad
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE