Straż Pożarna: Orkan Ksawery nie spowodował większych szkód

Orkan Ksawery, który szaleje nad Polską, na szczęście w Radomsku i powiecie radomszczańskim nie spowodował większych szkód i strat.

Orkan Ksawery, który szaleje nad Polską, na szczęście w Radomsku i powiecie radomszczańskim nie spowodował większych szkód i strat.

Dziś nad ranem strażacy interweniowali trzy razy na terenie naszego powiatu. - Strażacy uswuali dwa powalone drzewa na drodze w m. Dąbrówka, gm. Radomsko, ułamany konar drzewa na jezdni w Dobryszycach oraz powalone drzewo na jezdni w m. Podświerk, gm. Kobiele Wielkie. Na terenie gminy Kodrąb wiatr zerwał dach. - mówi mł. kpt. Artur Bartosik ze Straży Pożarnej. - Można zatem powiedzieć, że w stosunku do prognoz, zdarzenia nie były aż tak poważne - dodaje.

O rozwagę i ostroznośc na drogach apeluje łódzki Oddział GDDKiA na swojej stronie Internetowej:
W związku z silnymi wichurami przechodzącymi przez Polskę, przypominamy zmotoryzowanym o zachowaniu szczególnej ostrożności. Na terenie województwa łódzkiego najsilniejsze wiatry przewidywane są od południa do wczesnych godzin wieczornych. Według prognoz wiatr w porywach może przekraczać 100 km/h. Należy więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zmniejszenia prędkości, zwiększenia odległości między pojazdami i jak największej ostrożności przy wyjeżdżaniu zza przeszkód terenowych (ściana lasu, ekrany akustyczne itp). Należy tez pamiętać, zwłaszcza po zmroku, że tak silny wiatr może nawiewać na drogę różne przedmioty, które stanowią zagrożenie dla podróżujących. Warto pomyśleć tez o tym, aby nie parkować samochodów pod drzewami.

Kilkadziesiąt interwencji kolejowych służb technicznych

W nocy z 5 na 6 grudnia kolejarze usuwali ponad 120 awarii na liniach kolejowych w Polsce. Wykorzystano 13 dodatkowych lokomotyw spalinowych do przeciągania pociągów pasażerskich. W miejscach uszkodzeń działały 33 pociągi do naprawy sieci trakcyjne, 15 zespołów pogotowia technicznego usuwało powalone drzewa i przeszkody na torach.

Służby techniczne PLK oraz PKP Energetyka pozostają w gotowości. Wykorzystywane są dodatkowe zespoły techniczne oraz dodatkowy sprzęt.

Synoptycy przewidują, że w piątek, wiatr w porywach może osiągać prędkość do 110 km/h. Po południu wiatr stopniowo będzie słabł, do średniej prędkości 35 km/h, a w porywach do 90 km/h.

Więcej o:
orkan straż pożarna interwencja kppsp
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE