Strajk w oświacie. Władze powiatu spotkają się z przedstawicielem ZNP

Strajk w oświacie. Władze powiatu spotkają się z przedstawicielem ZNP

Na piątek 5 kwietnia, zaplanowane zostało spotkanie przedstawicieli władz Powiatu Radomszczańskiego z prezesem lokalnego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Głównym tematem rozmów mają być sprawy związane z protestem nauczycieli.

Z inicjatywą spotkania wyszła strona związkowa, przewidując możliwość fiasku rozmów prowadzonych ze stroną rządową oraz przystąpienie do strajku zapowiadanego na poniedziałek 8 kwietnia. Analizowane mają być problemy związane z organizacją pracy szkół w warunkach ewentualnego strajku oraz możliwość wypłacania wynagrodzeń dla strajkujących nauczycieli.

W ostatnich dniach Wicestarosta Jakub Jędrzejczak spotkał się z dyrektorami szkół średnich prowadzonych przez Powiat. Omawiano m.in. wyniki referendum organizowanego przez związki zawodowe.

– Zarząd Powiatu Radomszczańskiego podziela troskę o zapewnienie podwyżki pensji dla nauczycieli, jednak z analizy obowiązujących przepisów wynika, że nie ma podstaw prawnych, by wpłacać wynagrodzenie za czas strajku – tłumaczy wicestarosta Jakub Jędrzejczak

Więcej o:
nauczyciele strajk znp
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE