Radomsko, Łódzkie 3.9o Sobota, 14 Grudnia 2019
ważne informacje
  • 14:12 Irek Staszczyk na pokładzie Radomsko24.pl czytaj dalej

Strajk w oświacie. Władze powiatu spotkają się z przedstawicielem ZNP

Miasto
Jacek Paszewski

Na piątek 5 kwietnia, zaplanowane zostało spotkanie przedstawicieli władz Powiatu Radomszczańskiego z prezesem lokalnego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Głównym tematem rozmów mają być sprawy związane z protestem nauczycieli.

Z inicjatywą spotkania wyszła strona związkowa, przewidując możliwość fiasku rozmów prowadzonych ze stroną rządową oraz przystąpienie do strajku zapowiadanego na poniedziałek 8 kwietnia. Analizowane mają być problemy związane z organizacją pracy szkół w warunkach ewentualnego strajku oraz możliwość wypłacania wynagrodzeń dla strajkujących nauczycieli.

W ostatnich dniach Wicestarosta Jakub Jędrzejczak spotkał się z dyrektorami szkół średnich prowadzonych przez Powiat. Omawiano m.in. wyniki referendum organizowanego przez związki zawodowe.

– Zarząd Powiatu Radomszczańskiego podziela troskę o zapewnienie podwyżki pensji dla nauczycieli, jednak z analizy obowiązujących przepisów wynika, że nie ma podstaw prawnych, by wpłacać wynagrodzenie za czas strajku – tłumaczy wicestarosta Jakub Jędrzejczak

komentarze