Strajk w oświacie. Listy nauczycieli do naszej redakcji

Strajk w oświacie. Listy nauczycieli do naszej redakcji

W poniedziałek 8 kwietnia rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli. W Radomsku strajkują wszystkie przedszkola (za wyjątkiem przedszkola specjalnego) i szkoły. Do naszej mailowej skrzynki redakcj@radomsko24.pl wpadły maile od nauczycieli odnoszące się do strajku i sytuacji w oświacie.

Listy napisali nauczyciele z radomszczańskich szkół średnich. Prosili o anonimowość.

Drodzy rodzice, naprawdę chcecie, aby Wasze dzieci uczyła osoba, która zarabia 1750 zł na starcie? Żeby taka osoba pokazywała im perspektywę na świat, na dorosłość? Jaka to motywacja do pracy? Co to za anglista, który chociaż raz na parę lat nie pojedzie za granicę na wakacje, żeby przy okazji poćwiczyć rozmawianie w języku obcym? Co to za geograf, który góry i morze zna tylko z kolonii, gdy był dzieckiem oraz z książek? Co to za historyk, którego nie stać, aby zabrać całą rodzinę na kilka dni do Krakowa, Warszawy, Gniezna, Biskupina? Co to za wuefista, który obuwie i strój roboczy kupuje raz na kilka lat za swoje pieniądze? Zarobki radomszczańskiej nauczycielki dyplomowanej z 35-letnim stażem pracy, po ukończonych studiach magisterskich oraz studiach podyplomowych, z dodatkiem motywacyjnym oraz stażowym wynoszą mniej niż 3000 zł. To jest szczyt jaki może ona osiągnąć w swojej karierze zawodowej. Taka osoba motywuje Wasze dzieci do nauki, do zakładania w przyszłości firmy, do studiowania, do angażowania się, pokazuje, że warto być najlepszym. Czy nie zaprzecza sama sobie?

-----------------

Wczorajszy wieczór był dla mnie bardzo emocjonujący, brak nowych propozycji ze strony rządzących i „ułożenie się” szefostwa Solidarności z władzą przelał czarę goryczy. Jestem zbulwersowana kilkoma kwestiami. Po pierwsze propaganda rządu mająca na celu nastawić społeczeństwo przeciwko nauczycielom, opłacenie akcji dezinformacyjnej w sprawie zarobków nauczycieli. To co można usłyszeć w propagandowej TVP jest dla mnie zamachem na wolne media. Przekaz strony rządzącej o krzywdzeniu dzieci przez nauczycieli to kolejne oszczerstwo by wzmocnić nienawiść społeczeństwa do nauczycieli. Fala „hejtu” w internecie to między innymi żniwo tej propagandy. Druga kwestia to przekaz naszych „elit politycznych” na temat nauczycieli. Podsumuję go w skrócie i nieco żartobliwie, zamiast podwyżek róbcie sobie dzieci, kupujcie krowy, a nie domagajcie się podwyżek. Jak można w ten sposób opluwać wykształconych ludzi którzy wychowują następne pokolenie Polaków. Trzecia kwestia to propozycja rządu, której zaakceptowanie doprowadziłoby do likwidacji małych szkół w Polsce powiatowej i zwolnienia nauczycieli. Nie możemy tego zaakceptować. Czy tego chcą właśnie mieszkańcy małych miejscowości, którzy popierają rządzących, aby w ich miejscowościach zlikwidowano szkoły? Na koniec dodam tylko od siebie to co boli nas najbardziej, rząd chwali się dobrze rozwijająca się gospodarką, niektóre grupy zawodowe dostają podwyżki, rozdawane są na prawo i lewo pieniądze 500+, mama+, 300+, 500+  na krowę jednocześnie zasłaniając się brakiem funduszy na podwyżki dla nauczycieli. Taka sytuacja jest bulwersująca. To tylko kilka aspektów obecnej sytuacji ale uważam, że tak źle o nauczycielach nie mówiono nigdy, a traktowanie nas przez rządzących w ten sposób to skandal! Do czego to doprowadzi? Czego to nauczy młodych ludzi?

Portal Radomsko24.pl tworzycie także Wy. Jakie jest Wasze zdanie na temat strajku nauczycieli? Jesteście za? Czy przeciw? Czekamy na Wasze opinie. Piszcie na adres redakcja@radomsko24.pl lub na naszym Facebooku.

Więcej o:
strajk znp szkoła
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE