Stowarzyszenie „Perspektywy” chce pobudzić mieszkańców do działania

W Radomsko zainaugurowało działalność nowe stowarzyszenie – „Perspektywy”. Jego członkowie chcą pobudzać radomszczan do działania. Pierwszą inicjatywą jest projekt Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza 2.0, który polega na promowaniu wiedzy na temat obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.

Stowarzyszenie „Perspektywy” zostało zarejestrowane w sierpniu. Jego przedstawiciele przystępują już do pierwszych działań. Na początek chcą zachęcić mieszkańców Radomska do podejmowania obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych.

- Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza jest to projekt, realizowany w 66 miastach powiatowych na terenie całego kraju. W każdym z tych miast odbywa się szkolenie na temat tego, jak poprawnie pisać, zbierać podpisy oraz składać obywatelski projekt inicjatywy uchwałodawczej – mówi ambasador projektu Tomasz Idziak.

Takie szkolenie odbędzie się w Radomsku 24 września 2020 r. o godz. 18.00 w Starterze Radomsko.

- W takim mieście jak Radomsko potrzeba jest co najmniej 300 podpisów, by inicjatywa uchwałodawcza była rozpatrywana przez Radę Miasta. Chcemy pobudzić naszą lokalną społeczność do działania, żeby obywatele wiedzieli o tym, że mogą coś zmienić w swoim otoczeniu, że nasze Małe Ojczyzny są budowane przez nas i to my jesteśmy współtwórcami tego, co widzimy. Liczymy na współpracę z różnymi środowiskami i wsparcie oraz zapraszamy na szkolenie – podkreśla Tomasz Idziak.

- Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, w każdym wieku. Jesteśmy bardzo młodym stowarzyszeniem, ale mamy wiele pomysłów. Kolejnym z nich będzie szkolenie dla seniorów. Będziemy ich uczyć obsługi telefonów komórkowych oraz komputerów i Internetu. Jesteśmy otwarci na każdą propozycję. Jeśli ktoś się do nas zgłosi i powie, że ma fajny pomysł, będziemy się starali taką inicjatywę rozpropagować – dodaje Artur Waloszczyk, prezes stowarzyszenia „Perspektywy”.

Więcej o:
radomsko stowarzyszenie perspektywy obywatelska inicjatywa uchwałodawcza
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE