Stowarzyszenie OdNowa: chcemy na nowo rozświetlić Polskę

Fot. Wojciech Bojdo

W środę, 19 października 2022 r. odbyło się w Radomsku spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia OdNowa RP. Była to okazja nie tylko do rozmów i zaprezentowania planów stowarzyszenia dotyczących przyszłości naszego kraju. Podczas spotkania wybierano również władze wojewódzkie stowarzyszenia.

Na spotkanie w Radomsku przyjechali m.in. Wiceminister Obrony Narodowej - Marcin Ociepa, prezes stowarzyszenia oraz Wojciech Murdzek – Wiceminister Edukacji i Nauki, wiceprezes stowarzyszenia. Gospodarzem spotkania był Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Ciecióra, szef łódzkiego oddziału stowarzyszenia OdNowa RP. Nie zabrakło również członków i sympatyków stowarzyszenia m.in. z Radomska, Bełchatowa i Piotrkowa Trybunalskiego.

- Stowarzyszenie OdNowa jest tym koalicjantem Zjednoczonej Prawicy, który największy nacisk kładzie na rozwój samorządności, przedsiębiorczości i kwestie bezpieczeństwa. W ramach tych obszarów proponujemy rozwiązania, które mają sprawić, że jako Polska wykorzystamy moment agresji Rosji na Ukrainę do reformy. Reformy w wymiarze obronnościowym, w wymiarze gospodarczym oraz samorządowym. Ma to być rola samorządów, jako tych, które mają uzupełniać wysiłek rządu, po to, by lepiej świadczyć usługi społeczne dla swoich obywateli – powiedział portalowi Radomsko24.pl Marcin Ociepa, wiceminister Obrony Narodowej.

Podczas spotkania wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Ciecióra mówił o jednym z projektów stowarzyszenia OdNowa. Chodzi o wsparcie samorządów w kwestii wymiany oświetlenia na ekologiczne i energooszczędne.

- Chcemy rozświetlić Polskę na nowo. W kraju jest wiele miejsc, gdzie nad ulicami palą się stare, energochłonne żarówki. Naszą propozycją, która jest wstępnie zaakceptowana jest wymiana oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Jest to bardzo dobry kierunek i niedługo samorządy będą mogły z tego projektu korzystać – zauważa Krzysztof Ciecióra. 

Skład zarządu wojewódzkiego stowarzyszenia OdNowa:

- Wioletta Krasoń - prezes
- Tomasz Idziak - wiceprezes
- Mirosław Dratwiński - sekretarz
- Mariusz Szczegodziński - skarbnik
- Tomasz Ciecióra - członek zarządu
- Wojciech Łuszczyński - członek zarządu

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko stowarzyszenie od nowa spotkanie krzysztof ciecióra marcin ociepa wiceminister
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE