„Stop podwyżkom” – konferencja Prawa i Sprawiedliwości

17 maja w biurze poselskim poseł Anny Milczanowskiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o powołaniu Komitetu pod nazwą: Stop Podwyżkom, sprzeciwiający się podwyżkom cen energii, mających nastąpić od lipca.

– Szanowni Państwo. Został powołany komitet pod nazwą Stop Podwyżkom. Od lipca czekają nas ogromne podwyżki cen energii, energii szeroko rozumianej, bo i elektrycznej i gazowej tej, którą mamy z sieci ciepłowniczej. My, jako Klub Prawa i Sprawiedliwości złożyliśmy już kilka miesięcy temu do pana Marszałka Szymona Hołowni projekt ustawy, który przedłużałby zamrożenie tych cen. Ten projekt ustawy przepadł. W związku z tym postanowiliśmy powołać taki komitet i zbieramy takie podpisy. Te podpisy zbierane są w całej Polsce, pod projektem obywatelskim ustawy. Chcemy zebrać ponad 100 000 podpisów i złożyć ten projekt, jako projekt obywatelski, aby od lipca, mieszkańcy naszego kraju, nie mieli drenowanych kieszeni – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości, Anna Milczanowska.

– Taka inicjatywa, aby powstrzymać wzrost cen jest szczególnie istotna również z tego względu, że to nie jedyne koszty, jakie ponoszą polskie rodziny. Trzeba pamiętać, że już przestał obowiązywać 0 VAT na żywność i ceny rosną, rosną odczuwalnie – podkreśla Katarzyna Bracka, radna Rady Powiatu Radomszczańskiego.

– Podpisy można składać w biurze poselskim, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. Takie podpisy zbierane są nie tylko biurze poselskim, ale i w całej Ziemi Radomszczańskiej – dodaje Michał Koski, radny Rady Powiatu Radomszczańskiego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
podwyżki cen komitet energia podpisy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE