Stok na Górze Kamieńskiej czeka na mróz

Spragnieni białego szaleństwa miłośnicy jazdy na nartach czekają na uruchomienie stoku na Górze Kamieńskiej. Jak jednak wyjaśnia kierownik OSiR Góra Kamieńsk, pełne oddanie do użytku obiektu nie jest proste.

Od połowy stycznia na Górze Kamieńskiej można korzystać z jednej trasy (trasy nr 3). Jest to trasa głównie dla początkujących narciarzy. Pozostałe trasy wciąż są zamknięte.

Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk” – Janusz Paduch wyjaśnia, że wszystkiemu winne są warunki atmosferyczne.

- Bardzo byśmy chcieli uruchomić wszystkie trasy. Od kilku dni trwa naśnieżanie stoku. Odbywa się to w nocy, bo tylko wtedy warunki są odpowiednie. Niestety, temperatura powietrza jest na poziomie -3, -4 stopnie Celsjusza. Wydajność armat nie jest taka, jakiej byśmy oczekiwali i która by umożliwiła odpowiednie przygotowanie wszystkich tras. Zobaczymy, co dalej będzie się działo z pogodą. Niestety, prognozy są bardzo dynamiczne i trudno przewidzieć, jaka temperatura będzie – mówi Janusz Paduch.

Janusz Paduch wyjaśnia, że oddanie do użytku wszystkich tras będzie możliwe, gdy temperatura będzie się utrzymywać każdego dnia na poziomie -5, -8 stopni Celsjusza.

- Wówczas potrzebujemy ok. 4-5 dni, żeby uruchomić wszystkie trasy – tłumaczy Janusz Paduch.

Kierownik OSiR Góra Kamieńsk ma nadzieję, że podczas ferii zimowych, które w województwie łódzkim rozpoczną się 14 lutego, będzie można w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji stoku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański góra kamieńsk stok góra kamieńska sezon narciarski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE