Sto lat w zdrowiu dla Kubusia Zarychty

Dokładnie dziś – 10 maja – Kubuś Zarychta świętuje swoje piąte urodziny. Będą to urodziny szczególne – chłopiec będzie je obchodził bowiem w dużo lepszym zdrowiu, niż te... ››

Dokładnie dziś – 10 maja – Kubuś Zarychta świętuje swoje piąte urodziny. Będą to urodziny szczególne – chłopiec będzie je obchodził bowiem w dużo lepszym zdrowiu, niż te wcześniejsze. Wszystko dzięki przebytym operacjom, możliwym dzięki pomocy innych ludzi!

O Kubusiu pisaliśmy kilkakrotnie. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą serca HLHS – nie miał lewej komory serca. Wada ta wymagała przeprowadzenia trzech drogich operacji. Dzięki pomocy fundacji i radomszczan na początku stycznia udało się zebrać całą potrzebną kwotę. Chłopiec mógł jechać do Monachium!


- Do Monachium przyjechaliśmy 27 lutego, a  dzień później Kubuś  został przyjęty na Oddział w Klinice Grobhadern Uniwersytetu Ludwiga Maxymilliana w Monachium.  Następnie 1 marca został poddany badaniu cewnikowania serca, a ponieważ wyniki tego badania wyszły dobrze,  następnego dnia Kubuś przeszedł operację - III etap metodą Fontana. Operacja wykonana była przez prof. Edwarda Malca, trwała nieco ponad 4,5 godziny, przebiegała bez komplikacji i oczywiście powiodła się w 100% - opowiada mama Kubusia, Halina Zarychta.


Jak wspominają rodzice – Kubuś po operacji szybko dochodził do siebie i w trzynaście dni po operacji został wypisany z kliniki. Do domu wrócił 17 marca.


Teraz chłopiec musi być pod stałą kontrolą kardiologa dziecięcego, musi też zażywać odpowiednie leki i mieć codziennie badaną krew na jej krzepliwość (INR).


- Badania te wykonujemy sami w domu. W tym celu musieliśmy zakupić dość drogie urządzenie do pomiaru INR, niestety akcesoria do tego urządzenia - takie jak paski testowe, lancety - są jednorazowego użytku, stąd musimy ponosić dość duże koszty zakupu tych akcesoriów. Poza tym Kubuś nadal wymaga rekonwalescencji i rehabilitacji. – kontynuuje Halina Zarychta.


- Niemniej jednak jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi, że Kubuś mógł mieć tę operację, a to przede wszystkim za sprawą wielu organizacji, firm i osób, które zechciały nas wesprzeć w zbiórce pieniędzy na pokrycie kosztów koniecznej operacji. Chcielibyśmy zatem serdecznie podziękować wszystkim w/w, którzy zechcieli włączyć się do akcji niesienia pomocy Kubusiowi i okazali „Serca dla Serca Kubusia”. – mówi Jan Zarychta, tata chłopca.

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."…
Jan Paweł II

Kubusiowi w dniu jego urodzin życzymy przede wszystkim dużo zdrowia!

Więcej o:
kubuś zarychta operacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE