Stażystki wróciły z Francji

W niedzielę 24 maja uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych wróciły do Radomska po miesięcznym pobycie na stażu we Francji

W niedzielę 24 maja uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych wróciły do Radomska po miesięcznym pobycie na stażu we Francji.
Fot. ZSE


16-osobowa grupa dziewcząt z Technikum Hotelarstwa odbywała praktykę zawodową w hotelach południowej Francji. Głównym celem wyjazdu było zdobycie doświadczenia zawodowego i "podszlifowanie" języka francuskiego. Dla wszystkich uczestniczek była to niezwykła przygoda, podczas której miały okazję poznać sposoby funkcjonowania obiektów hotelarskich i poznać kulturę francuską.

Do obowiązków stażystek należała praca w restauracji przy serwowaniu dań, kuchni, barze oraz wykonywanie obowiązków w jednostkach mieszkalnych. Hotelarze u których przebywały uczennice chwalili je za pracowitość i zaangażowanie.

Na zakończenie pobytu odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i wycieczka do Biarritz - kurortu położonego nad Oceanem Atlantyckim. Warto nadmienić, że wszystkie uczestniczki otrzymają dokument Europass (poświadczający odbycie praktyki zawodowej) uznawany w całej Unii Europejskiej, co z pewnością przyczyni się do ich lepszego startu w życie zawodowe.

Wyjazd na staż odbył się w ramach realizowanego przez ZSE projektu "Euro-staże szansą na lepszy start" finansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu "Erasmus+". 

Więcej o:
zespół szkół ekonomicznych erasmus+ technikum hotelarstwa francja staż hotel
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE