Radomsko, Łódzkie -3.5o Sobota, 25 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Staż ekonomistów w Wielkiej Brytanii

Miasto
Jacek Paszewski

W sobotę 30 marca, zakończył się dwutygodniowy pobyt uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wielkiej Brytanii.

Realizując projekt koordynatora Magdaleny Geniusz-Starostki „Mobilność poszerza horyzonty” uczniowie zdobywali wiedzę praktyczną oraz doskonalili umiejętności językowe, zwłaszcza ekonomiczny język branżowy.

Stażyści wraz z opiekunami Agnieszką Bilczewską i Mirosławą Łukaszewską polecieli do Londynu, a następnie udali się do miasteczka Portsmouth na południu Wielkiej Brytanii.

18 marca, odbyło się spotkanie organizacyjne w siedzibie partnera Training Vision. Grupa dowiedziała się jak zorganizowany będzie pobyt i praca w angielskich firmach. Tego samego dnia rozpoczęły się spotkania stażystów z pracodawcami w miejscach pracy. Przez dwa tygodnie uczniowie pracowali w sektorze usługowym, handlowym a także w administracji szkoły językowej. W sobotę 23 marca 2019 r. stażyści zwiedzali Londyn i jego najważniejsze zabytki. W trakcie pobytu uczniowie zakwaterowani byli u rodzin angielskich co pozwoliło im jeszcze lepiej poznać kulturę tego kraju.

Zdobyte umiejętności będą potwierdzone certyfikatem ukończenia stażu i dokumentami Europass-mobilność, które na pewno będą pomocne w poszukiwaniu pracy na rynku polskim i zagranicznym.

Wyjazd został zorganizowany w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilność poszerza horyzonty” finansowanego z programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

komentarze