Statystykami można żonglować, świetnie udaje się to prezydentowi

Statystykami można żonglować, świetnie udaje się to prezydentowi Fot. M. Kołaczkowski

Wciąż nie wiadomo co się stanie z basenem przy ul. Leszka Czarnego w Radomsku. Niezależny radny Radosław Rączkowski chce, aby pływalnia nie została zlikwidowana.

W lutym 2021 roku na portalu Radomsko24.pl mogliśmy przeczytać:

Oddanie do użytku nowego basenu przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku opóźnia się. Z obiektu prawdopodobnie będzie można korzystać od połowy roku. Władze Radomska podkreślały, że w basenie przy ul. Leszka Czarnego pojawił się problem z utrzymaniem odpowiedniej jakości wody. Modernizacja urządzeń jest kosztowna. Dlatego rozważają możliwość likwidacji basenu i utworzenia w budynku obiektu sportowego o innym charakterze. Jednym z pomysłów jest zalanie niecki basenu i stworzenie w jej miejscu np. sali do treningów sportów walki.

Dwa lata za nami, a temat reaktywacji starego basenu jest nadal nierozstrzygnięty i aktualny.  

Zdaniem radnego Radosława Rączkowskiego z basenu przy ul. Leszka Czarnego powinny korzystać szkoły podstawowe i średnie, a w godzinach popołudniowych szkółki pływackie.  

- Nieważne co się stanie. Ważne, aby walczyć w słusznej sprawie. Mam nadzieję, że władze Radomska wycofają się z koncepcji przebudowy starego basenu na salę do treningów i wrócą do tego, że basen zostanie wyremontowany - komentuje dzisiaj w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Radosław Rączkowski

- Czy prezydent ugnie się pod pana argumentami? Bo statystyki są na pana niekorzyść - pyta Irek Staszczyk.

- Statystykami można pięknie żonglować, świetnie się to udaje prezydentowi. Mam nadzieję, że radni, którzy podnosili rękę za wyłączeniem obiektu starego basenu, porozmawiają z mieszkańcami i będzie refleksja. Tu nie chodzi o to, czy Rączkowski przegra czy wygra. Argument podnoszący sprawę pieniędzy, że nas nie stać, to żaden argument - dodaje Radosław Rączkowski.

W piątek 24 marca o godz. 19.45, rozmowa z radnym Radosławem Rączkowskim na portalu Radomsko24.pl. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk radosław rączkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE