Starostwo w Radomsku rozda powiatowe kamizelki bezpieczeństwa

Starostwo w Radomsku rozda powiatowe kamizelki bezpieczeństwa Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

25 lipca - w Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców - obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. To okazja do przypomnienia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także kultura jazdy i poszanowanie innych użytkowników drogi.

Funkcjonariusze policji wielokrotnie podkreślają, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. O bezpieczną, kulturalną i rozważną jazdę warto zadbać każdego dnia.

- Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i bądźmy zawsze życzliwi dla innych. Zadbajmy o pozostałych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze – przypomina Małgorzata Lewandowska, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego.

Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo na drodze, Starostwo Powiatowe w Radomsku przygotowało praktyczny upominek – kamizelkę odblaskową. Kamizelka znacznie podnosi nasze bezpieczeństwo na drodze - dzięki specjalnym powłokom osoba wyposażona w kamizelkę odblaskową jest widoczna z dużej odległości, zarówno po zmroku jak i w warunkach zmniejszonej widoczności. Moment, w którym stajemy się bardziej widoczni dla kierowców, jest dodatkową sekundą na reakcję i szansą na szybsze rozpoczęcie hamowania. Nieważne, czy biegasz lub spacerujesz, jesteś rowerzystą, motocyklistą czy kierowcą – warto mieć przy sobie kamizelkę odblaskową.

W najbliższy piątek, 23 lipca 2021 r., kamizelkę będzie można otrzymać bezpłatnie w Starostwie Powiatowym w Radomsku w Biurze Obsługi Klienta (parter, wejście A). Kamizelkę otrzyma również każdy, kto w tym dniu zarejestruje pojazd w Referacie Rejestracji Pojazdów.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko kamizelka odblaskowa kierowcy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE