Starosta Beata Pokora przeszła do rady nadzorczej PGK

Starosta Beata Pokora przeszła do rady nadzorczej PGK

Starosta Beata Pokora, decyzją prezydenta Jarosława Ferenca, przeszła z rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego do rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Po tym, jak w luty 2019 roku starosta Beata Pokora objęła stanowisko w radzie nadzorczej MPK, decyzją prezydenta miasta zgodziła się przejść do rady nadzorczej PGK. Tak komentowała zmianę spółki:

- Prezydent zapytał mnie czy w przypadku zmian w składach rad nadzorczych przeszłabym do rady nadzorczej PGK. Ze względu na to, że w radzie MPK jestem krótko, nie zdążyłam się jeszcze dobrze zorientować w tematach, dlatego wyraziłam taką zgodę. A zarówno w MPK i PGK są tematy zbieżne, w których można znaleźć nić porozumienia. PGK to nie tylko odpady, ale przede wszystkim PGK zaopatruje nasze budynki w wodę, w ciepło. Przypomnę porozumienie pomiędzy powiatem a PGK, kiedy była negocjowana taryfa w sprawie dostawy ciepła na szpital. Powiat natomiast z funduszy ochrony środowiska przekazał środki na kompaktor. Także tematów zbieżnych jest bardzo wiele i myślę, że moją wiedzą i doświadczeniem, w przypadku dobrego porozumienia, wszystkim wyjdzie to na korzyść
- mówiła Beata Pokora.

Więcej o:
starosta mpk rada nadzorcza pgk rada nadzorcza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE