Starosta Beata Pokora: Musimy ograniczać wszystkie wydatki

Starosta Beata Pokora: Musimy ograniczać wszystkie wydatki

Radni na sesji budżetowej Powiatu Radomszczańskiego zbiorą się 29 grudnia. Członkowie Komisji Budżetowej Rady Powiatu Radomszczańskiego już przyjęli projekt budżetu na 2021 rok. Powodów do zadowolenia jednak nie ma.

Pomimo, że subwencja oświatowa na 2021 rok została zwiększona o 1 mln 400 tys. złotych, to – jak podkreśla Zarząd Powiatu Radomszczańskiego – będzie ona i tak niewystarczająca. Ma to związek m.in. z planowanymi podwyżkami wynagrodzeń. Podobnie, jak w 2020 roku, zabraknie ok. 9 mln złotych.

W programie „Staszczyk niezależnie” do budżetu powiatu na 2021 rok odniosła się Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego. Gość programu nie zgadza się z komentarzami radych opozycyjnych w radzie powiatu, chociażby z Tomaszem Kaczmarkiem (PiS).

- Poprzednio również się obawialiście, że zabraknie pieniędzy, że trzeba będzie zamykać szkoły oraz zwalniać nauczycieli. Tak się jednak nie stało – komentował Tomasz Kaczmarek.

Zdaniem Beaty Pokory będzie bardzo trudno.

- W dziale transport i łączność jest kwota 150 tys. złotych. Co roku rozpoczynaliśmy budżet kwotą kilkumilionową. Brakuje w tym budżecie dużych inwestycji. Musieliśmy ograniczać wszystkie wydatki jak np. bieżące utrzymaniem dróg, oznakowanie poziome czy wykaszanie rowów – komentuje starosta Beata Pokora.

Czy Beata Pokora popiera „Strajk Kobiet”? Czy wzięła udział w radomszczańskich protestach kobiet? Takie pytania też padły. Zaprasza Irek Staszczyk, w piątek 18 grudnia, o godzinie 19.45.

Więcej o:
beata pokora starosta beata pokora irek staszczyk powoat radomszczański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE