Starosta Beata Pokora: czynię wszystko, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo

Starosta Beata Pokora: czynię wszystko, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo Fot. pixabay.com

Beata Pokora, starosta Powiatu Radomszczańskiego, wydała kolejny apel do mieszkańców.

W sobotę potwierdzony został pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie naszego powiatu, kwarantanną objętych jest już ponad 100 mieszkańców powiatu. Niestety, wiadomo, że te liczby z dnia na dzień, może już nawet dziś, będą rosnąć.

W obliczu tej nadzwyczajnej sytuacji, która dotknęła nasz kraj, Europę i świat, pragnę zapewnić, iż jako Starosta Radomszczański wraz z podległymi służbami, czynię w miarę posiadanych możliwości wszystko, by zapewnić Wam bezpieczeństwo. Skuteczna walka z koronawirusem będzie jednak niemożliwa bez Waszej, Drodzy Mieszkańcy, współpracy.

Dla zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania wirusa proszę, aby osoby poddane przymusowej kwarantannie bezwzględnie przestrzegały jej zasad i nie opuszczały swoich miejsc zamieszkania.

W związku z realnym zagrożeniem proszę także wszystkie osoby objęte kwarantanną, a także wszystkie osoby, które w ostatnich dniach wróciły z zagranicy o to, by w razie kontaktów z pracownikami pogotowia i wszelkich służb medycznych, funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, pogotowia energetycznego czy gazowego jasno informowały o tym, że mogły mieć kontakt z koronawirusem.

Pamiętajmy, że ewentualny kontakt strażaka, policjanta lub ratownika medycznego z osobą, u której choćby podejrzewa się koronawirusa, będzie skutkować objęciem kwarantanną nawet całej jednostki. To w końcu może zupełnie sparaliżować pracę tych służb i sprawić, że zabraknie ratowników i policjantów, niezbędnych do walki z koronawirusem.

Tymczasem, gdy - wzywając pomocy lub zgłaszając interwencję - szczerze poinformujemy o kwarantannie lub swym stanie zdrowia, umożliwimy ratownikom przygotowanie się do odpowiedniego udzielenia pomocy i ubrania się w odzież ochronną.

Pamiętajmy, że od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich zależy skuteczność kroków podjętych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się zagrożenia.

Beata Pokora Starosta Powiatu Radomszczańskiego

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański beata pokora apel
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE